کد خبر : 113190       تاریخ : 1398/11/14 10:25:13
تاکنون مورد مشکوک به
مدیر روابط عمومی و روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

تاکنون مورد مشکوک به "کرونا" در استان بوشهر دیده نشده است

پیغام: مدیر روابط عمومی و روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در اطلاعیه ای اعلام کرد: مورد مشکوک به ویروس کرونا تا کنون در استان بوشهر دیده نشده است.

پیغام: مدیر روابط عمومی و روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهردر اطلاعیه ای اعلام کرد: مورد مشکوک به ویروس کرونا تا کنون در استان بوشهر دیده نشده است.

به گزارش «پیغام»؛  سید مجید حسینی در این باره اظهار داشت: خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر بستری شدن دو فرد مشکوک به کرونا در بخش اورژانس بیمارستان شهدای خلیج فارس را تکذیب کرد و گفت: تاکنون مورد مشکوک به ابتلای به ویروس کرونا در استان بوشهر دیده نشده است.

وی از مردم خواست خبر‌ها را از مراجع رسمی پیگیری کنند و از توجه به شایعات بپرهیزند.

او همچنین با اشاره به تدابیر اندیشیده شده برای کنترل مبادی ورودی استان به منظور پیشگیری از ورود ویروس کرونا، از مردم خواست با رعایت موارد بهداشتی مانند شستشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، خودداری از دست دادن و بوسیدن افراد دارای علائم سرماخوردگی، استفاده از دستمال هنگام عطسه و سرفه و مصرف مواد غذایی بهداشتی و مطمئن، از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند.

دیروز هم رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اعلام کرده بود، تا کنون هیچ مورد مثبتی از ابتلا به ویروس کرونا در استان گزارش نشده است.

سعید کشمیری به مردم اطمینان داد که در مرز‌های دریایی و فرودگاه‌های استان، مسافران و ملوانانی که از کشور‌های خارجی وارد می‌شوند، ارزیابی، تب‌سنجی و معاینه می‌شوند، و ۱۴ روز بعد هم بازبینی خواهند شد.

او با تاکید بر اینکه بیماری کرونای جدید واکسن و دارو ندارد، به مردم توصیه کرد که این بیماری را جدی بگیرند و بهداشت فردی را رعایت کنند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=113190

نظـــرات شمـــا