کد خبر : 111938       تاریخ : 1398/10/21 13:49:12
مانور اطفا حریق، جستجو ونجات، مقابله با آلودگی نفتی در بوشهر برگزار شد+عکس

مانور اطفا حریق، جستجو ونجات، مقابله با آلودگی نفتی در بوشهر برگزار شد+عکس

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از انجام مانور عملیاتی اطفا حریق دریایی و خشکی ، جستجو و نجات دریایی، مقابله با آلودگی نفتی و کنترل شرایط اضطراری در بندر بوشهر خبر داد.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی، محمد در این باره گفت: آتش سوزی در کشتی های حامل فرآورده نفتی از جمله حوادثی است که می تواند در مدت زمان کوتاه صدمات بسیار جبران ناپذیری به نیروی انسانی، تاسیسات، تجهیزات و باعث خسارات و تلفات مالی و جانی فراوانی شود، از اینرو آمادگی همه جانبه تیم های عملیاتی به منظور مقابله با حوادث احتمالی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است .

قاسمی افزود: به همین منظور ، مانور عملیاتی اطفاء حریق دریایی و خشکی، جستجو و نجات دریایی، مقابله با آلودگی نفتی و کنترل شرایط اضطراری، با حضور بخشهای مختلف اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، در  اسکله شماره ١ بندر بوشهر برگزار شد.

وی عنوان کرد: در این مانور تیمهای عملیاتی با آمادگی کامل حضور یافتند وضمن اجرای دقیق موارد منطبق با استانداردهای روز عملیات را طبق سناریو و در زمان تعیین شده با موفقیت به پایان رساندند.

قاسمی تاکید کرد: تیم های عملیاتی بندر بوشهر با آموزشهای مستمر و مانورهای دوره ایی که در طول سال برگزار می شود همیشه در آمادگی کامل هستند تا روند خدمات دهی در بنادر در امنیت کامل انجام پذیرد.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اضافه کرد: با توجه به گستردگی این مانورعملیاتی ،تیم های HSE بندر، آتشنشانی  ، ٦ فروند یدک کش  و قایق های خدماتی، ٢ فروند قایق جستجو و نجات دریایی،  تیم های مقابله با آلودگی نفتی، گارد و انتظامات، بخش ISPS، تیم های فنی مهندسی ، خدمات و پشتیبانی و امور بندری  مشارکت فعال داشتند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=111938

نظـــرات شمـــا