کد خبر : 111887       تاریخ : 1398/10/18 10:24:26
 ۳ نوزاد بردخونی در آمبولانس به دنیا آمدند

۳ نوزاد بردخونی در آمبولانس به دنیا آمدند

پیغام: رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: با کمک تیم اورژانس و مامای مرکز خدمات جامع سلامت بردخون از ابتدای سال تاکنون ۳ نوزاد بردخونی در آمبولانس به دنیا آمده‌اند.

به گزارش «پیغام»، احمد آخوندی اظهار داشت: در ساعت ۲۲ و ۱۵ دقیقه دیشب مادر باردار ۲۳ سال به دلیل دردهای زایمانی به مرکز خدمات جامع سلامت بردخون مراجعه و بلافاصله توسط پزشک پذیرش و معاینه شد.

وی افزود: به علت نزدیک بودن به زمان زایمان و نیاز مادر به کمک‌های مامایی و اورژانسی با همراهی مامای آنکال مرکز به وسیله آمبولانس به بیمارستان زینبیه (س) خورموج اعزام شد.

آخوندی اضافه کرد: پس از ۳۵ دقیقه پس از حرکت آمبولانس، با توجه به شروع فرایند زایمان و شرایط تهدیدکننده حیات جنین، ماما تصمیم به انجام مراحل زایمان در آمبولانس گرفته و پس از ارزیابی و اقدامات پایه درمانی اقدام به زایمان نوزاد در آمبولانس کرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر نیز ضمن تقدیر از پزشک، ماما و پرسنل اورژانس ۱۱۵ بردخون گفت: خوشبختانه نوزاد پسر صحیح و سالم در آغوش مادر خود قرار گرفت و هر دو در سلامت کامل جهت انجام مراقب تکمیلی به بیمارستان زینبیه (س) خورموج منتقل شدند.

وی افزود: حضور پزشکان، ماما و کادر درمانی مجرب در مراکز خدمات جامع سلامت آرامش و امنیت خاطر خوبی در شهروندان ایجاد کرده است که یکی از اهداف حوزه سلامت است.

آخوندی گفت: برای رفاه حال مردم و شهروندان بردخون علاوه بر ساعات اداری در ساعات غیر اداری و شیفت شب نیز ماما به صورت آنکال در مرکز خدمات جامع سلامت بردخون فعال است و خدمات اورژانسی مامایی به مراجعه‌کنندگان و زنان باردار ارائه می‌دهد.

وی افزود: تمام تلاش همکارانم در مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر ارائه خدمات مطلوب، به‌موقع و کسب رضایتمندی مردم است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر یادآور شد: از ابتدای سال تاکنون این سومین مورد از تولد نوزاد در آمبولانس مرکز خدمات جامع سلامت بردخون است که به سلامت انجام‌شده است.

وی تصریح کرد: در این زایمان، فاطمه حسینی به عنوان ماما، صادق کردوانی و مجتبی هنرجو از تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ حضور داشتند.

 

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=111887

نظـــرات شمـــا