کد خبر : 111416       تاریخ : 1398/08/26 11:04:17
نجات جان بیمار 60 ساله با جراحی کلیه 28 سانتی‌متری
جراح کلیه و مجاری ادراری مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر:

نجات جان بیمار 60 ساله با جراحی کلیه 28 سانتی‌متری

پیغام: جراح کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: با انجام جراحی و خارج کردن کلیه 28 سانتی‌متری، بیمار 60 ساله به زندگی بازگشت.

به گزارش «پیغام» دکتر فرشاد ظهرابی اظهار داشت: این بانوی 60 ساله با شکایت از درد مبهم همراه با ضعف و بی‌حالی برای معالجه خود مراجعه نمود.

ظهرابی با اشاره به‌اندازه غیرطبیعی کلیه این بیمار افزود: پس از انجام معاینات اولیه برای وی سونوگرافی درخواست شد که با بررسی نتیجه سونوگرافی مشخص شد کلیه چپ این بیمار بر اثر تجمع ادرار کاملاً متورم شده است.

وی ادامه داد: با دریافت نتیجه آزمایش، کم‌خونی شدید نیز برای این بیمار گزارش شد که پس از کنترل کم‌خونی و انجام CT-Scan برای بیمار مشخص شد یک سنگ به‌اندازه 2 سانتی‌متر موجب انسداد مسیر خروجی کلیه شده و در نتیجه عملکرد کلیه را به‌طور کامل از بین ببرد.

ظهرابی با اشاره به انسداد و تورم غیرطبیعی و نادر کلیه این بیمار گفت: انجام عمل جراحی و برداشت کلیه، تنها راه نجات جان این بانوی 60 ساله تشخیص داده شد.

سنگ کلیه را جدی بگیرید

جراح کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خطاب به مردم خاطرنشان کرد: سنگ کلیه را جدی بگیرید، زیرا در برخی بیماران یک سنگ کلیه به‌راحتی می‌تواند کلیه فرد را از بین ببرد.

ظهرابی ادامه داد: بیمارانی که کلیه سنگ‌ساز دارند یا سابقه ژنتیکی سنگ کلیه در آن‌ها وجود دارد می‌بایست در مدت‌زمان‌های 3 یا 6 ماهه برای ادامه درمان یا بررسی عملکرد صحیح کلیه‌های خود به پزشک مراجعه کنند.

وی عنوان داشت: خوشبختانه باوجود امکانات لازم در سطح استان، انجام اعمال جراحی کلیه و مجاری ادراری با روش‌های مختلف امکان‌پذیر است.

عمل جراحی و برداشت کلیه ازکارافتاده بیمار 60 ساله توسط دکتر فرشاد ظهرابی برای نجات جان این بیمار در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر انجام شد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=111416

نظـــرات شمـــا