کد خبر : 111201       تاریخ : 1398/08/08 11:36:43
خلیج فارس از روز پنج شنبه مواج می شود

خلیج فارس از روز پنج شنبه مواج می شود

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از کاهش دو تا پنج درجه‌ای دمای هوای استان در روزهای آینده خبر داد و گفت: خلیج فارس از روز پنج شنبه تا ظهر روز شنبه مواج و متلاطم است.

به گزارش «پیغام»؛پیام مساعدی در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: ناپایداری‌های جوی به تناوب تا اوایل روز پنج شنبه به صورت رگبار پراکنده باران همراه با رعد و برق و وزش تندباد لحظه‌ای در برخی نقاط استان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: از روز پنج شنبه همزمان با خروج سامانه از استان، شرایط برای وزش باد های نسبتاً شدید شمال غربی بر روی دریا و در پی آن افزایش ارتفاع موج دریا مهیا است.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر افزود: پیش بینی می شود به سبب وزش باد خلیج فارس و سواحل استان از روز پنج شنبه تا ظهر روز شنبه مواج و متلاطم باشد.

وی گفت: انتظار می رود طی این مدت بویژه در روز جمعه، ارتفاع موج در سواحل شمالی به ۱.۵ متر و در سواحل مرکزی و جنوبی به بیش از دو متر برسد.

مساعدی تصریح کرد: بر این اساس طی این مدت نسبت به ترددهای دریایی به‌ویژه تردد شناورهای کوچک و تفریحی هشدار داده می شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: دمای هوا نیز طی روزهای پنج شنبه تا شنبه آینده دو تا پنج درجه کاهش می یابد. 

وی ادامه داد: آسمان استان طی ساعات آینده صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، طی امشب و فردا در برخی نقاط افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده باران، رعد و برق و گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی اضافه کرد: جهت وزش باد در مناطق شمالی و مرکزی استان جنوب غربی تا شمال غربی و از امشب شمال شرقی تا شمال غربی با سرعت ۸ تا ۳۲ و طی امشب و فردا گاهی تا ۴۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی تصریح کرد: جهت باد در مناطق جنوبی استان امروز جنوب شرقی تا شمال شرقی و فردا شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۲۸ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر تاکید کرد: ارتفاع موج دریا نیز ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=111201

نظـــرات شمـــا