کد خبر : 110960       تاریخ : 1398/07/21 13:17:15
انتقاد معاون ابتدایی آموزش و پرورش استان از برندسازی مدارس

انتقاد معاون ابتدایی آموزش و پرورش استان از برندسازی مدارس

پیغام: معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: تفکیک دانش آموزان ممتاز و ضعیف فرصت یادگیری دانش آموزان را از هم سالان می گیرد و یک خیانت است.

 به گزارش «پیغام» محمود قاسمی  در کارگاه آموزشی برنامه تدبیر، برندسازی مدارس کار اشتباهی دانست و اظهار داشت: متاسفانه  این رویه در بین عموم مرسوم شده است و همین موضوع باعث معضل آموزشی در آموزش ابتدایی خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به توانایی معلمان و مدیران مدارس هیچ یک از مدارس استان برتری خاص و محسوسی نسبت به دیگر مدارس در استان ندارد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر به جداسازی دانش آموزان در بعضی از مدارس استان اشاره کرد و گفت: تفکیک دانش آموزان ممتاز و ضعیف فرصت یادگیری دانش آموزان را از هم سالان می گیرد.

قاسمی ادامه داد: با جداسازی دانش آموزان براساس کارنامه تحصیلی که بدون شک این کارنامه بیانگر عملکرد تربیتی و آموزشی هیچ یک از دانش آموزان نیست به دانش آموزان خیانت می شود و در صورت مشاهده، این رویه با تذکر جدی روبرو خواهد شد.

وی نشاط بخشی و شاداب سازی مدارس ابتدایی را از الزامات یک آموزش و پرورش خوب دانست و یادآور شد: اجرای مراسم شاد و مفرح و برنامه های پویا با رعایت شئونات اسلامی و مناسبت های مذهبی می تواند نقش پر رنگی در روحیه دانش آموزان داشته باشد و نباید در اجرای این مراسمات افراط و تفریطی اتفاق بیافتد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: دانش آموزان دوره ابتدایی باید کودکی کنند و مدرسه نباید این کودکی را از دانش آموزان بگیرد و فضای صرفا آموزشی را برای پرورش دانش آموزان در نظر بگیرد.

قاسمی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از هزار اتاق بازی مدارس در بعضی از استان های کشور به صورت پایلوت برپا بود که بازخورد مثبتی داشت اضافه کرد: استان بوشهر نیز در سال پیش رو از استان های اجرا کننده این طرح خواهد بود و این طرح با همکاری معاونت تربیت بدنی و سلامت استان گسترش خواهد یافت.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=110960

نظـــرات شمـــا