کد خبر : 110829       تاریخ : 1398/07/14 12:56:34
توصیه هواشناسی استان  به ترددهای دریایی

توصیه هواشناسی استان به ترددهای دریایی

پیغام: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از ظهر فردا با افزایش سرعت وزش باد جنوب شرقی در جنوب خلیج فارس ارتفاع موج دریا در این مناطق افزایش و شرایط برای ترددهای دریایی نامساعد می‌شود.

به گزارش «پیغام»؛ پیام مساعدی درگفت و گو با ایرنا افزود: بر این اساس توصیه می‌شود در این مدت هنگام ترددهای دریایی جوانب احتیاط و ایمنی مورد توجه قرار گیرد.

 وی بیان کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از امروز تا پایان هفته به تناوب در برخی ساعت‌های روز رشد ابر و وقوع ناپایداری‌های همرفتی در برخی نقاط استان دور از انتظار نیست.

مساعدی ادامه داد: پیش بینی شده که این ناپایداری‌ها در برخی مواقع روی دریا نیز گسترش یابد و سبب رخداد تندبادهای لحظه‌ای و افزایش ناگهانی ارتفاع موج شود.

  وی اظهارداشت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری در برخی ساعت‌ها وزش باد و گاهی غبار محلی و در برخی نقاط (به طور غالب نیمه جنوبی) استان افزایش ابر و وقوع ناپایداری موقت جوی همراه با احتمال رگبار پراکنده باران، رعد و برق وزش تندباد لحظه‌ای پیش‌بینی شده است.

مساعدی افزود: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب جنوب شرقی تا جنوب غربی گاهی شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۴ و در هنگام ناپایداری جوی گاهی بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی شده است.

وی عنوان کرد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ و در هنگام وزش تندباد لحظه‌ای گاهی بیش از ۱۲۰  از ظهر فردا در سواحل جنوبی بتدریج ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی گفت: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۰:۵۱ ، جزر ۰۹:۲۷ و مد ۱۸:۴۵ خواهد بود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=110829

نظـــرات شمـــا