کد خبر : 110799       تاریخ : 1398/07/13 13:22:41
تصاویر/ بازگشت اولین عربی که به فضا رفته بود

تصاویر/ بازگشت اولین عربی که به فضا رفته بود

هزاع علی المنصوری که یک شهروند اماراتی است 25 سپتامبر همراه با دو فضانورد دیگر راهی ایستگاه فضایی شد تا به اولین عرب زبان تاریخ تبدیل شود که به ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر کرده است.

پیغام: نیک هگ فضانورد ناسا و الکسی اوچینین از روسکاسموس و هزاع علی المنصور  شهروند اماراتی به زمین رسیدند.

به گزارش «پیغام» به نقل از فرارو، هزاع علی المنصوری شهروند اماراتی همراه دو فضانورد دیگر توسط فضاپیما سایوز ام اس 12 در شهر جزقازغان کشور قزاقستان فرود آمدند و بدین ترتیب  سفر 8 روزه هزاع علی المنصوری شهروند اماراتی به فضا، پایان یافت.

هزاع علی المنصوری که یک شهروند اماراتی است 25 سپتامبر همراه با دو فضانورد دیگر راهی ایستگاه فضایی شد تا به اولین عرب زبان تاریخ تبدیل شود که به ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر کرده است. هزاع علی المنصوری که 35 سال سن دارد، اولین فرد عرب زبانی است که از ایستگاه فضایی بین‌المللی بازدید کرد.

این شهروند اماراتی بعد از طی مراحل مختلف از بین چند هزار داوطلب برای این ماموریت تاریخی برگزیده شده بود. وی اولین عرب زبان تاریخ است که به ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر کرده است. وی طی این سفر با 8 فضانورد دیگر با ملیت‌های مختلف در ایستگاه فضایی بین‌المللی قرار داشت و با پوشیدن دشداشه از فرهنگ امارات متحده عربی برای دیگر فضانوردان تعریف کرد.

این شهروند اماراتی در سفر یک هفته‌ای به ایستگاه فضایی بین‌المللی، سه تماس تصویری با زمین برقرار کرد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=110799

نظـــرات شمـــا