کد خبر : 110783       تاریخ : 1398/07/13 09:49:18
ورود پساب فاضلاب‌ به دریا سلامتی مردم را خطر انداخته است
نایب رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر:

ورود پساب فاضلاب‌ به دریا سلامتی مردم را خطر انداخته است

پیغام: نایب رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: ورود پساب فاضلاب‌ به دریا در برخی نقاط ساحلی بوشهر سلامتی شناگران را به خطر انداخته و اصلی‌ترین دغدغه ساکنان شهر است.

به  گزارش «پیغام»، روح الله نصرتی در بررسی وضعیت شناگاه‌های شهر بوشهر یکی از تفریحات مهم  بوشهری‌ها به ویژه در ایام فصل گرما را استفاده از ساحل خلیج فارس برای شنا کردن دانست و اظهار داشت: مردم  ساحل نشین شهربوشهر به ویژه گردشگران  استفاده از دریا برای شنا در دستور کار دارند که باید زمینه تحقق این مهم فراهم شود.

نایب رئیس شورای شهر بوشهر، با بیان اینکه آلودگی شناگاه‌های شهر ساحلی بوشهر به یک دغدغه جدی مردم تبدیل شده است افزود:با وجود اعلام آلوده بودن شناگاه‌های شهر بوشهر  باز مردم از این قابلیت استفاده می‌کنند.

وی ، استفاده از دریا را حق مسلم مردم بوشهر دانست و تصریح کرد:مقابله با ورود فاضلاب به دریا تنها بر عهده شورا و شهرداری نیست و سایر دستگاه‌ها وظایفی دارند که همه باید انجام دهند.

نصرتی خواستار رسیدگی به وضعیت آلودگی شناگاه‌های شهر بوشهر شد و گفت: ورود پساب فاضلاب‌ به دریا در برخی نقاط ساحلی بوشهر سلامتی شناگران را به خطر انداخته است.

وی با تاکید بر توجه به رسیدگی به وضعیت آلودگی شناگاه‌های بوشهر افزود: جلساتی پیرامون‌ جلوگیری از ورود فاضلاب به دریا و سالم سازی شنا گاه‌ها گرفته شده اما تاکنون نتیجه‌ای در بر نداشته است.

نایب رئیس شورای شهر بوشهر، تاکید کرد: از مسئولان استان بوشهر درخواست می‌شود که به این موضوع ورود پیدا کنند تا شهروندان بوشهری بتوانند بدون دغدغه از دریا استفاده کنند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=110783

نظـــرات شمـــا