کد خبر : 110519       تاریخ : 1398/06/27 12:38:18
 دفترچه‌های دولتی در شهرستان های استان توزیع می شود

دفترچه‌های دولتی در شهرستان های استان توزیع می شود

پیغام: توزیع دفترچه به قیمت دولتی دو-سه روزی است در بوشهر و دشتستان آغاز شده و بنا به گفته معاون سازمان صنعت، معدن وتجارت استان بوشهر توزیع این دفترچه‌ها در دیگر شهرستان‌ها نیز به زودی آغاز می‌شود.

به گزارش«پیغام»؛معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور و با تخصیص سهمیه استانی، توزیع دفترچه‌های دانش آموزی با قیمت مصوب دولتی آغاز شد.

ابوالقاسم محمد زاده افزود: بر این اساس توزیع دفترچه در شهر‌های بوشهر و برازجان از دو – سه روز پیش آغاز شده و صد هزار جلد دفترچه در اختیار این دو شهر قرار گرفته است.

او ادامه داد: ۲۵۰ هزار جلد دفترچه نیز تا فردا جذب و در هشت شهرستان دیگر توزیع می‌شود.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر بیان کرد: پس از این، ۲۰۰ هزار جلد دفترچه دیگر هم تامین و در نقاط مختلف استان توزیع خواهد شد.

محمدزاده با اشاره به قیمت خرده فروشی مصوب دفاتر دانش آموزی طرح تنظیم بازار، گفت: دفترچه ۴۰ برگ ۱۷۰۰ تومان، ۶۰ برگ ۲۵۰۰ تومان، ۸۰ برگ ۳۴۰۰ تومان و دفترچه ۱۰۰ برگ۴۲۰۰ تومان در فروشگاه‌های مجاز فروخته می‌شود.

او با بیان اینکه دفترچه‌ها بر اساس تعداد دانش آموزان به هر استان اختصاص یافته است، بیان کرد: با اعلام ستاد تنظیم بازار کشور، شهروندان می‌توانند با ارائه شماره ملی دانش آموز، به فروشگاه‌های مجاز مراجعه و نیاز‌های خود را تامین کنند.

محل توزیع دفترچه با قیمت دولتی در بوشهر، خیابان هلالی نبش تلاش ١٩ فروشگاه کاغذ دانشجو- شماره تماس٠٧٧٣٣٥٦٣٠٧٠ و در برازجان خیابان فردوسی فروشگاه کاغذ دانشجو- شماره تماس ٠٧٧٣٤٢٤١٨٢٩ است.

فروشندگان نوشت افزار می‌گویند اگرچه لوازم مدرسه نسبت به پارسال گران شده، اما بیشتر گرانی با توجه به افزایش قیمت کاغذ مربوط به دفترچه بوده است.

همزمان با اول مهر ۲۴۱ هزار دانش آموز بوشهری وارد مدارس می‌شوند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=110519

نظـــرات شمـــا