کد خبر : 110504       تاریخ : 1398/06/26 15:10:12
 اول مهر کلاس بدون معلم نداریم
سرپرست آموزش و پرورش استان:

اول مهر کلاس بدون معلم نداریم

پیغام: با وجود اینکه آموزش و پرورش استان بوشهر با کمبود ۶۳۰ آموزگار روبرو است اما با تلاش و برنامه‌ریزی‌های انجام شده هیچ کلاسی در اول مهرماه امسال بدون معلم نخواهد بود.

به گزارش«پیغام»؛ سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر در گردهمایی روسای آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: با پیگیری‌های انجام شده و تلاش نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و همه دست‌اندرکاران بخشی از کمبود نیرو از محل جایگزینی، توسعه مدرسه‌های غیردولتی، بسته‌های حمایتی، جذب نیروهای حق‌التدریس، خرید خدمات، واگذاری ساعت به نیروهای بازنشسته جبران می‌شود و مهرماه با کلاس‌های درس پر از دانش آموز همراه با معلم در پیش خواهیم داشت.

وی بیان کرد: وزارت آموزش‌وپرورش از نظر بازنشستگی نیروها به سمت سونامی بازنشستگی درحرکت است با این وجود مکلف هستیم در مسیر تامین نیروهای مورد نیاز حرکت کنیم.

حسینی یادآور شد: همزمان با اول مهرماه ۲۴۱ هزار دانش آموز در قالب هشت هزار و ۲۷۸ کلاس درس در استان بوشهر ساماندهی و سال تحصیلی خود را آغاز می‌کنند که این تعداد دانش‌آموز در استان نسبت به سال گذشته ۴.۹درصد معادل ۱۱ هزار نفر رشد نشان می‌دهند.

وی افزود: از این تعداد دانش‌آموز سه هزار نفر معادل ۲۸ درصد در مدرسه‌های غیردولتی مشغول به تحصیل هستند.

حسینی گفت: کاهش درآمدهای نفتی تاثیر مستقیم بر بودجه دارد اما با این وجود تلاش شده با توجه به اصل اقتصاد مقاومتی در بخش آموزش و پرورش با کمترین مشکل روبرو شویم.

وی بیان کرد: با توجه به کمبود نقدینگی و شرایط خاص اقتصادی دولت نیاز است در بحث اقتصاد مقاومتی و گسترش آن درآموزش و پرورش با برنامه‌ریزی بهتر و منسجم‌تری حرکت کنیم و بتوانیم اعتبارات را به نحو مناسبی توزیع کنیم.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: سیاست این اداره کل در سال جاری در بحث توزیع اعتبارات توجه ویژه به مناطق کم برخوردارتر است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=110504

نظـــرات شمـــا