کد خبر : 110494       تاریخ : 1398/06/26 13:52:45
ابتکار جالب نویسنده خوش ذوق بوشهری+عکس

ابتکار جالب نویسنده خوش ذوق بوشهری+عکس

پیغام: نویسنده خوش ذوق بوشهری در اقدامی ابتکاری با گستردن سفره نذری کتاب، همشهریانش را به ضیافت یار مهربان دعوت کرد.

به گزارش «پیغام» به نقل از ایرنا؛ "ابراهیم بردبار"  بساط نذر فرهنگ و اندیشه را با عرضه رایگان کتاب‌‍های خود به همشهریانش در میدان امام خمینی (ره) ادا کرد.

این نویسنده بوشهری براین باور است که می‌توان با نذر کردن کتاب در ماه‌های محرم و صفر قیام عاشورا، نهضت امام حسین (ع) و اربعین را بخوبی به مردم و بویژه جوانان معرفی شناساند.

بردبار در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنین در محرم و صفر می توانیم بر تن کودکان فقیر لباس بپوشانیم و یا اینکه با نذر چند جلد کتاب به مردم کرامت انسانی را به نمایش بگذاریم.

وی بیان کرد: برخی از دستگاه‌ها بودجه بخش فرهنگی خود را صرف کارهای بدون تاثیر می‌کنند، درحالیکه بخش قابل توجهی از شهروندان قادر به خرید کتاب نیستند و این دستگاه‌ها می‌توانند با این اعتبار بصورت رایگان کتاب مورد نیاز آنها را تامین کند.

این نویسنده بوشهری از مردم خواست کتاب بخوانند زیرا مطالعه باعث روشن شدن ذهن و مغز  و افزایش آگاهثی و دانایی انسان می‌شود.

بردبار یادآورشد: در این ارتباط بیش از ۴۰۰ جلد کتاب خود را در معابر عمومی در معرض دید شهروندان گذاشته‌ام و در این طرح که نوعی نذری است کتاب‌هایی که خوانده‌ام را به مردم هدیه می‌کنم.

وی گفت: این اقدام به نوعی ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی است زیرا برخی از شهروندان به دلیل بالا رفتن قیمت کتاب‌ها قدرت خرید آن را ندارند.

بردبار اضافه کرد: بطور معمول از هر کتاب ۲ نسخه می خرم، یکی برای خودم و یکی برای مردم و همین رویکرد باعث شده تا همواره کتاب‌هایی برای عرضه به مردم داشته باشم.

این نویسنده بوشهری تاکنون سه جلد  کتاب به نام "سایه های داغدار" (مجموعه غزل)، "ترانه های دربه در" و یک مجموعه متن‌های ادبی با نام "اما تو چی" را از خود به یادگار گذاشته است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=110494

نظـــرات شمـــا