کد خبر : 110001       تاریخ : 1398/05/13 12:21:07
«داروخانه شبانه روزی» اهرم در حد یک نام!

«داروخانه شبانه روزی» اهرم در حد یک نام!

نبود داروخانه شبانه‌روزی در اهرم موجب شده تا بیماران در روزهای تعطیل و ساعت های غیر اداری شب اگر نیاز به دارو داشته باشند برای تهیه آن به شهر بوشهر مرکز استان مراجعه کنند و علاوه بر تحمل مسافت طولانی هزینه رفت و آمد هم بپردازند.

به گزارش «پیغام» به نقل از فارس، توسعه زیرساخت‌های درمانی به عنوان یکی از مهمترین ارکان پیشرفت و توسعه در یک منطقه محسوب می‌شود که شهر اهرم از داشتن بسیاری از این امکانات و زیرساخت‌ها محروم است و لازم است که مسؤولان توجه بیشتری برای رفع مشکلات بهداشتی و درمانی این شهر داشته باشند.

داروخانه شبانه روزی اهرم در حد یک نام!

نبود داروخانه شبانه‌روزی در اهرم موجب شده تا بیماران در روزهای تعطیل و ساعت های غیر اداری شب اگر نیاز به دارو داشته باشند برای تهیه آن به شهر بوشهر مرکز استان مراجعه کنند و علاوه بر تحمل مسافت طولانی هزینه رفت و آمد هم بپردازند.

هر چند داروخانه بیمارستان امام حسین(ع) اهرم نام شبانه روزی را به یدک می‌‌کشد ولی متاسفانه به دلیل عدم تجهیز مناسب و نبود برخی داروها در این داروخانه نیاز بیش از پیش مردم به یک داروخانه درست و حسابی و البته شبانه روزی احساس می‌شود.

نبود برخی داروها در داروخانه‌‌های اهرم

وجود داروخانه شبانه روزی در شهر اهرم از الزامات و حق مردم است و بارها مردم شب‌ها به دلیل نبود برخی داروها در داروخانه بیمارستان امام حسین(ع) مجبور به عزیمت به برازجان و بوشهر شده‌‌اند.

به هر حال مردم شهرستان تنگستان هرچند با حضور برخی پزشکان متخصص در بیمارستان امام حسین(ع) در بحث درمان و ویزیت مشکل رفتن به مرکز استان و برخی شهرستانها را ندارند ولی به دلیل نبود داروخانه مجهز و شبانه روزی مجبورند علاوه بر صرف هزینه، اتلاف وقت و انرژی را نیز متحمل شوند.

یکی از شهروندان اهرمی می گوید: در سطح شهر اهرم تنها یک داروخانه فعالیت می‌کند که آن هم شبانه‌روزی نیست؛ داروخانه شبانه‌روزی از نیازهای ضروری مردم شهر و شهرستان تنگستان است تا در مواقع ضروری مجبور به طی مسافت تا شهرهای اطراف نشوند.

یکی دیگر از شهروند اهرمی گفت: وجود داروخانه شبانه روزی در اهرم از الزامات است که حق مردم است و بارها مردم شب‌ها به دلیل نبود داروخانه مجبور به رفتن به مرکز استان شدند.

وی افزود: به لحاظ اینکه امکان دارد در شب مریضان اورژانسی و تصادفی و غیره به دلیل نبود دارو به بوشهر مراجعه کنند که این تردد برای آنها سخت است.

نبود متقاضی برای استقرار داروخانه شبانه روزی در اهرم

عادل مقدس رئیس شبکه بهداشت شهرستان تنگستان با اشاره به داروخانه شبانه روزی  گفت: به طور کلی تعداد داروخانه های یک شهر و یا حتی شبانه روزی بودن داروخانه با توجه به شاخصهای جمعیتی و وجود پزشک داروساز متقاضی جهت راه‌اندازی داروخانه در آن شهر می‌‌باشد.

مقدس افزود: متاسفانه شهر اهرم به عنوان کوچکترین مرکز شهرستان در استان بوشهر با جمعیت 14هزار نفر و حضور تنها دکتر تنگستانی متقاضی جهت استقرار داروخانه شبانه روزی ندارد.

عادل مقدس تصریح کرد: داروخانه بیمارستان امام حسین(ع) به صورت شبانه روزی فعالیت می‌کند که به عنوان شعبه داروخانه دکتر تنگستانی محسوب شده است و هر آنچه در داروخانه شهر وجود دارد در داروخانه بیمارستان نیز هست، مگر اینکه کمبود آن دارو کشوری باشد.

متقاضیان داروخانه در اهرم تشویق می‌شوند

رئیس شبکه بهداشت شهرستان تنگستان عنوان کرد: در بخش دلوار نیز داروخانه مرکز خدمات جامع سلامت دلوار تحت نظر دکتر جوکاری و با حداقل 426 قلم دارو به صورت شبانه روزی در حال فعالیت می‌باشد.

وی گفت: شهر اهرم مثل بسیاری موارد دیگه که باید داشته باشد و ندارد، به عنوان مرکز شهرستان باید داروخانه شبانه روزی مستقر در سطح شهر داشته باشد اما هیچ داروسازی متقاضی اینکار نیست و گرنه از طرف ما نه تنها مجوز صادر می‌شود بلکه تشویق نیز می‌‌‌‌کنیم.

گزارش: عابد تمدنی


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=110001

نظـــرات شمـــا