کد خبر : 110000       تاریخ : 1398/05/13 10:13:58
استان بوشهر در ازدواج، رتبه 27 کشور را دارد
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر:

استان بوشهر در ازدواج، رتبه 27 کشور را دارد

پیغام: مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: وضعیت عمومی ازدواج در استان بوشهر به ازای هر هزار نفر جمعیت 5.5 است که رتبه 27 کشور در ازدواج را برای استان بوشهر رقم زده است.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان بوشهر، اسکندر پاسالار با تبریک اول ذی الحجه سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س)، اظهار داشت: سال گذشته در سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) 11 واقعه ازدواج به ثبت رسید و خوشبختانه در این روز هیچ  واقعه طلاقی مربوط به استان بوشهر در سامانه ثبت احوال کشور به ثبت نرسیده است.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر بیان کرد: در بهار امسال هزار و 873 ازدواج  در استان بوشهر به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه میانگین فاصله سنی زوجین در کشور، مردان 5.4 سال بزرگتر از زنان هستند و این رقم در استان بوشهر 5.7 سال است، اظهار داشت: بیشترین ازدواج‌ها در میان مردان گروه سنی 25 تا 29 سال و زنان با گروه سنی 20 تا 24 سال به وقوع پیوسته است.

پاسالار با اعلام اینکه اطلاعات ازدواج پس از ثبت در دفاتر رسمی ازدواج از طریق یک سامانه واسط به پایگاه اطلاعات جمعیت کشور انتقال می‌یابد، عنوان کرد : بر اساس آمار پایگاه جمعیتی کشور، بیشترین درصد ازدواج‌های ثبت شده استان با رقم 11 درصد مربوط به زوجینی است که هم سن هستند.

وی با اعلام اینکه میانگین سن مردان در زمان ازدواج در کشور 27.5 و زنان 23.4 سال است خاطرنشان کرد: در استان بوشهر میانگین سن ازدواج مردان 27.7 سال و زنان 23.5 سال است.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر میزان عمومی ازدواج در کشور را 27.5 عنوان کرد و یادآور شد:  این میزان در استان بوشهر به ازای هر هزار نفر جمعیت 5.5 است که رتبه 27 کشور در ازدواج را برای استان بوشهر رقم زده است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=110000

نظـــرات شمـــا