کد خبر : 109995       تاریخ : 1398/05/13 09:25:18
موتورسواران جمی قربانی وعده‌های مسئولان

موتورسواران جمی قربانی وعده‌های مسئولان

پیغام: به دلیل عدم همکاری و توجه مسئولان برای راه‌اندازی یک پیست موتورسواری در جم، راکبان موتورسوار در خطرناک‌ترین منطقه جم یعنی اتوبان جم - سیراف جمع می‌شوند و موتورسواری می‌کنند.

به گزارش «پیغام» به نقل ازمهر،موتورسیکلت وسیله‌ای است که به نسبت دیگر وسایل ارزان و کم‌قیمت است و از سوی جمعیت جوان و میان‌سال علاوه بر تردد، برای تقریحات هیجان انگیز استفاده می شود.

این وسیله پرسرعت برای بسیاری از جوانان ارابه مرگ است و دردسرهای زیادی را برای خانواده‌ها به دنبال دارد که والدین از بودن این وسیله و سوار شدن فرزندان دلخوشی ندارند.

موتورسنگین سواری با انجام حرکات نمایشی یکی از تفریحات پرطرفدار در شهرستان جم است که به دلایل عدم وجود پیست مناسب هر عصر جمعه در اتوبان پر تردد جم به سیراف توسط راکبان موتور سوار انجام می شود.

نداشتن ایمنی لازم این وسیله نقلیه در کنار شلوغی اتوبان علاوه بر اینکه بلای جان بسیاری از راکبان موتورسیکلت است، جان راننده و سرنشینان دیگر خودروها را هم تهدید می کند.

با این حال به دلیل عدم تحقق وعده مسئولان برای ساخت پیست مناسب موتور سواری در جم همچنان شاهد هستیم که این ارابه مرگ هر لحظه راکبان خود را به کام مرگ می‌فرستد.

پیست مناسب موتورسواری در جم وجود ندارد

فعال اجتماعی شهرستان جم اظهار داشت: بزرگراه‌ها و اتوبان‌ها از جمله مکان‌های پرتردد و پرخطر برای موتورسواران است که با وجود هشدارهای پلیس و قوانین مقطعی که اجرا می‌شود، همچنان حادثه آفرین است.

مصطفی ارجمند با بیان اینکه پیست مناسب موتورسواری در شهرستان جم وجود ندارد، افزود: موتور سنگین سواران جمی هر عصر جمعه در اتوبان جم به سیراف حضور پیدا می کنند و با رعایت کمترین ایمنی به انجام حرکات نمایشی می پردازند.

وی ادامه داد: بی‌احتیاطی راکبان موتور سوار با وجود شلوغی اتوبان علاوه بر خطرات جانی و مالی برای موتور سواران، جان سرنشینان دیگر خودروها را هم تهدید می‌کند.

این فعال اجتماعی با اشاره به اینکه اتوبان خروجی شهر جم یکی از پرترددترین اتوبان های مواصلاتی جم است، خاطر نشان کرد: روزهای جمعه با انجام حرکات نمایشی راکبان موتور سوار و ترافیک سنگین خودروها، صحنه ترسناکی از هیجان و استرس رقم می‌خورد.

ارجمند تأکید کرد: بی احتیاطی راکبان موتورسوار همچنان به قوت خود باقی است و می‌بینیم که یک موتور با چند سرنشین در محل‌های پر خطری همچون اتوبان ها در حال تردد هستند.

وی احداث پیست موتور سواری مناسب برای راکبان موتور سنگین مهم دانست.

حوادث دلخراش در نبود پیست

یکی از موتورسواران جمی اظهار داشت: برخی رانندگان برای دیدن حرکات نمایشی ما، سرعت خود را  در اتوبان کم می کنند و برخی نیز با عصبانیت و دلخوری به راه خود ادامه می دهند.

وحید قاسمی ادامه داد: عدم وجود پیست مناسب موتور سواری در جم، تاکنون حوادث دلخراشی برای دوستان ما رقم زده، که امیداوریم با احداث یک پیست مناسب شاهد رخ دادن حوادث تلخ و دردناک دیگری نباشیم.

وی با بیان اینکه جوانان جم با انجام حرکات نمایشی به دنبال تخلیه هیجان و انجام ورزش مورد علاقه شان هستند، گفت: مسئولان هم همچنان ناظر بر این وضعیت اسفناک هستند.

این موتور سنگین سوار جمی ابراز امیداوری کرد: مسئولان کمک کنند ورزش موتور سواری در جم، به صورت حرفه ای و با برنامه انجام شود، تا شاهد کسب موفقیت های ارزشمند جوانان در سطح کشور باشیم.

وی یادآور شد: اگر پیست موتور سواری جم راه‌اندازی شود دیگر به اتوبان جم به سیراف نخواهند آمد و اگر عصر جمعه‌ها به اتوبان می‌آیند، از روی مجبوری است چون مکان دیگری ندارند.

تبدیل اتوبان به پیست

یکی از شهروندان جمی اظهار داشت: گردهمایی موتور سواران و انجام حرکات نمایشی توسط آنها در اتوبان پرتردد شهر جم حادثه آفرین است.

محسن حیدری با بیان اینکه موتور سواران به شیوه خطرناک اتوبان جم را پیست موتورسواری تبدیل کرده‌اند، افزود: برخی از راکبان موتورسوار نه تنها قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نمی کنند، بلکه با انجام حرکات نمایشی ترسناک جان سرنشینان خودروها را تهدید می کنند.

وی احداث پیست مناسب برای موتور سواران را مهم دانست و اضافه کرد: از سال‌های گذشته ورود موتور سواران به اتوبان پرتردد جم به سیراف منجر به فوت به جرح راکبان موتور سوار یا سرنشیان خودروها شده است.

حیدری یادآور شد: افزایش تعداد موتورسیکلت‌ها در اتوبان یکی از معضلات جدی  شهر جم در حوزه حمل و نقل و ترافیک است که نیاز به توجه و برنامه ریزی ویژه دارد.

ساخت پیست موتور سواری توسط بخش خصوصی

فرماندار شهرستان جم با بیان اینکه ساخت پیست موتور سواری در جم توسط بخش خصوصی در حال پیگیری است، اظهار داشت: برای احداث این پیست تسهیلاتی به بخش خصوصی اختصاص می‌یابد.

محمد حسینی گفت: جوانان علاقه‌مند به رشته موتورسواری باید در پیست ایمن ورزش خود را دنبال کنند در حالی که  اتوبان جم به سیراف بسیار خطرناک است.

وی یادآور شد: جوانان زیادی به واسطه همین موتورسواری جان خود را از دست داده و مسئوولان نیز برای حفظ جان جوانان و مردم از برگزاری گردهمایی موتورسنگین سواران در اتوبان جم به سیراف جلوگیری کرده‌اند.

با این حال امیدواریم وعده های مسؤلان برای ساخت پیست مناسب موتور سواری در جم تحقق پیدا کند تا شاهد رخ دادن اتفاقات ناگوار بیشتری برای راکبان موتور سوار در جم نباشیم.

گزارش: علی‌اکبر قیصری


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=109995

نظـــرات شمـــا