کد خبر : 109231       تاریخ : 1398/03/28 12:21:31
نسخه‌نویسی الکترونیکی در دیلم و دشتی آغاز می‌شود
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر:

نسخه‌نویسی الکترونیکی در دیلم و دشتی آغاز می‌شود

پیغام: مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به اجرای موفق طرح نسخه نویسی الکترونیکی در گناوه، گفت: نسخه نویسی الکترونیکی در دیلم و دشتی آغاز می‌شود.

به گزارش«پیغام»، پرویز رمضانی در جمع خبرنگاران از اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: اجرای این طرح نقش بسیار مهمی در تشکیل پرونده الکترونیکی سلامت دارد.

وی از دیگر مزایای این طرح به تسهیل روند پذیرش و ارائه خدمات به بیمه شدگان اشاره کرد و ادامه داد: جلوگیری از هدر رفت منابع و حذف دفترچه کاغذی از دیگر مزایای نسخه نویسی الکترونیکی است.

رمضانی افزود: ارتقای وضعیت تجویز دارو و خدمات و پرهیز از تداخل دارویی و خدمات سلامت تکراری، دسترسی بر خط به آمار و اطلاعات و قابلیت اتصال به سایر نرم افزارها و عدم نیاز به تنظیم و ارسال اسناد از سوی موسسات تشخیصی درمانی از دیگر مزایای طرح است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با بیان اینکه طرح نسخه نویسی الکترونیکی، گام مهمی در ایجاد بستر لازم برای تشکیل پرونده الکترونیک سلامت است اضافه کرد: این طرح امکان اجرای نظام ارجاع الکترونیک را در همین بستر فراهم می‌کند.

وی از پرداخت هزینه نسخ الکترونیک به پزشکان به صورت ماهانه خبر داد و بیان کرد: در این مرحله از طرح بیمه شدگان در مطب پزشکان، بدون نیاز به دفترچه و صرفاً با ارائه کد ملی پذیرش می شوند.

رمضانی گفت: پس از تجویز الکترونیکی نسخه دارویی یا پاراکلینیک توسط پزشک، یک کد برای بیماران صادر می‌شود و در اختیار وی قرار داده می‌شود که در مراجعه به داروخانه، آزمایشگاه یا مرکز تصویر برداری امکان دریافت خدمات برای آنان فراهم می شود.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=109231

نظـــرات شمـــا