کد خبر : 109176       تاریخ : 1398/03/25 09:03:12
حسینی بوشهری: نباید دین فدای مسائل سیاسی و اجتماعی شود

حسینی بوشهری: نباید دین فدای مسائل سیاسی و اجتماعی شود

پیغام: نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری گفت: در جریان انتخابات و مسائل سیاسی و اجتماعی کشور نباید دین خود را کنار بگذاریم و آن را برای اینگونه مسائل فدا کنیم.

به گزارش «پیغام»؛آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری افزود: در همه شئون زندگی فردی و اجتماعی خود باید پایبند به دین و اخلاق باشیم و نباید در فضای مجازی به هر نحوی دلمان خواست مطلب بنویسیم.

وی بیان کرد: در همه عرصه‌های زندگی شخصی و اجتماعی خود باید برنامه‌ریزی داشت و در کوچک‌ترین کارها هم اخلاق و ادب رعایت شود.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه غدیر در امتداد بعثت است اضافه کرد: اولین حادثه مهم بشریت بعثت حضرت محمد (ص) بود که در سعادت و خوشبختی انسان ها نقشی بی‌بدیل داشت.

حسینی بوشهری افزود: غدیر و مساله ولایت و امامت از چنان جایگاه رفیعی برخوردار است که رسالت پیامبر بدون ابلاغ آن کامل نشده است.

وی عاشورا را سومین حادثه تاثیرگذار در طول تاریخ عنوان کرد و گفت: این رویداد مهم در امتداد مساله غدیر است و اگر امروز می‌بینیم نامی از اسلام باقی مانده به برکت خون پاک و مطهر سید الشهدا (ع) و جانفشانی یارانش در سرزمین کربلاست.

حسینی بوشهری بیان کرد: چهارمین حادثه مهم تاریخ که هنوز رخ نداده است و نه تنها مسلمانان، شیعیان و پیروان ادیان بلکه بشریت منتظر آن است، رخداد بزرگ مساله ظهور منجی غدیر است که جهان بشریت به سعادت و خوشبختی واقعی می رسد.

وی بیان کرد: امروز در عصر انتظار زندگی می کنیم و انقلاب اسلامی ما برگرفته از قیام عاشورا و زمینه‌ساز ظهور است.

حسینی بوشهری افزود: یکی از ابعاد انتظار سیاسی است، به این معنا که منتظر به هر حکومتی رضایت نمی‌دهد، بلکه برای حاکمیت اسلام ناب محمدی (ص) در جهان زمینه‌سازی می‌کند.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری گفت: منتظر واقعی کسی است که فرهنگ انتظار برای او معلم اخلاق است و رفتار و کردارش را بر این اساس تطبیق می‌دهد.

وی تاکید کرد: فرد منتظر در رویارویی با تحریم و سختی مقاومت می‌کند و در فتنه‌ها نمی‌لغزد و از خود هوشیاری و آگاهی و بصیرت نشان می‌دهد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=109176

نظـــرات شمـــا