کد خبر : 108847       تاریخ : 1398/03/04 13:28:19
سکو‌های ۵۱۰ تنی فاز 14 پارس جنوبی به آب انداخته شد

سکو‌های ۵۱۰ تنی فاز 14 پارس جنوبی به آب انداخته شد

عملیات بارگیری، مهاربندی و انتقال سه پایه مشعل آخرین سکوی فاز ۱۴ پارس جنوبی به منظور نصب در موقعیت D این فاز در آب‌های خلیج فارس، انجام می‌گیرد.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی،  مجری طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی گفت: آخرین سه پایه مشعل سکو‌های این فاز به وزن ۵۱۰ تن و ارتفاع ۷۹ متر ، پس از ساخت در بندرعباس، با شناور تندگویان به سمت موقعیت نصب آن در سکوی اقماری ۱۴D در حال حرکت است.

محمدمهدی توسلی پور درباره زمان نصب این سازه افزود: شناور حامل سه پایه مشعل سکوی ۱۴D، دوم خرداد و در اولین وضعیت پایدار دریا عازم میدان گازی پارس جنوبی شده و در صورت شرایط مساعد جوی، عملیات نصب، با استفاده از شناور نصاب SEAPAD از هشتم خرداد آغاز می‌‎شود.

وی بیان کرد: عملیات شمع‌کوبی و نصب کامل این سازه، حدود یک ماه به طول خواهد انجامید.

با بهره برداری از دو سکوی اصلی ۱۴A و اقماری ۱۴C، روزانه ۲۸.۳ میلیون مترمکعب گاز غنی معادل یک فاز استاندارد در بخش فراساحل فاز ۱۴ میدان گازی مشترک پارس جنوبی برداشت و برای تصفیه به خشکی فرستاده می‌شود.

این فاز ظرفیت تولید روزانه ۵۶.۶ میلیون متر مکعب گاز غنی، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی، ۴۰۰ تن گوگرد و سالانه بیش از یک میلیون تن گاز مایع "LPG" (پروپان و بوتان) و یک میلیون تن اتان به منظور تأمین خوراک واحد‌های پتروشیمی را دارد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=108847

نظـــرات شمـــا