کد خبر : 108846       تاریخ : 1398/03/04 13:41:15
حذف قبوض کاغذی برق از مهرماه
معاون شرکت توانیر در بوشهر:

حذف قبوض کاغذی برق از مهرماه

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیربا اشاره به اجرای حذف قبوض کاغذی برق گفت: قبوض کاغذی برق از مهرماه حذف و به صورت الکترونیکی منتشر و به تلفن همراه مشترکان ارسال می‌شود.

به گزارش«پیغام» به نقل از تسنیم،غلامعلی رخشانی مهر پیش ازظهر امروز در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر با بیان اینکه خدمات صنعت برق قابل قیاس با گذشته نیست اظهار داشت: قبلا به بخش توزیع نیروی برق توجه خاصی نمی‌شد و تمام توجه به تولید، انتقال و  حوزه نیروگاهی بود.

وی، با بیان اینکه  روش پیک فروشی در دنیا به سمت مدیریت مصرف معطوف شده است افزود: آنچه در دستور کار قرار دارد توقف پیک فروشی برق است که تا 2 سال آینده به سبب حجم بالای پیک این مهم متوقف و به سمت مدیریت مصرف انرژی سوق داده می‌شود.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر برآورد پیک  مصرف برق  در کشور را شش‌هزار مگاوات دانست و تصریح کرد: از این میزان 5 هزار مگاوات آن برای 200 ساعتی است که مصرف برق افزایش می‎یابد و برای تامین این میزان برق نیاز به 5 میلیارد دلار سرمایه‎گذاری است که مقرون به صرفه نیست.

رخشانی‌مهر با تاکید بر جلوگیری از افزایش پیک مصرف برق خاطر نشان کرد: رویکرد صنعت برق در کشور دیگر با روش قدیمی نمی‌توان اداره کرد بلکه نیاز به توجه ویژه در بخش اتوماسیون است.

وی، با اشاره به ضرورت افزایش خدمات به مشترکان از طریق اتوماسیون بیان کرد: استان بوشهر نیاز ویژه به این حوزه دارد که فعالیت این استان در بخش اتوماسیون از میانگین کشوری پایین‌تر است.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با بیان اینکه گسترش خدمات اتوماسیون، حضور فیزیکی مشترکان به شرکت‌های توزیع نیروی برق را کاهش می‌‌دهد افزود: در گام نخست تا دو ماه آینده اقدامات قابل قبول در یک ارتباط مطمئن، اطلاعات مورد نیاز مشترکان جمع آوری می‌شود.

رخشانی‌مهر،  فراهم شدن مراجعه مشترکان برق از طریق فضای مجازی را از برنامه مهم  شرکت دانست و بیان کرد: در این راستا و بر اساس برنامه‌ریزی قبوض کاغذی برق از مهرماه حذف و به صورت الکترونیکی قبوض برق منتشر به وسیله تلفن همراه  مشترکان ارسال می‌شود.

وی، افزود: با اجرایی شدن حذف قبض کاغذی، یک سوم نیروهای شرکت توزیع نیروی برق در بخش قرائت و توزیع تعدیل و در بخش‌های دیگر شرکت بکارگیری می‌شود.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیردر این آیین ضمن قدردانی از امرالله پاراد و نادر تمیمی مدیرعامل و سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان، اردشیر مذکوری را به عنوان مدیرعامل جدید شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر معرفی کرد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=108846

نظـــرات شمـــا