کد خبر : 108491       تاریخ : 1398/02/17 08:32
امسال127 زندانی جرائم غیر عمددراستان آزاد می شوند/شرکت های نفتی هیچ کمکی برای آزادی زندانیان نکرده اند
در نشست خبری مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان بوشهر مطرح شد:

امسال127 زندانی جرائم غیر عمددراستان آزاد می شوند/شرکت های نفتی هیچ کمکی برای آزادی زندانیان نکرده اند

پیغام: مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان بوشهر گفت: با کمک نیکوکاران استان بوشهر امسال 127 زندانی جرائم غیر عمد در استان آزاد می شوند که ازاین تعداد جرائم غیر عمد در استان ۱۲۴ نفر مرد و ۳ نفر زن هستند.

به گزارش «پیغام» سید قاسم طباطبایی در نششست خبری در جمع خبرنگاران با بیان این که 212 میلیارد ریال مجموع بدهی این افراد است، اضافه کرد: از این تعداد 84 نفر مربوط به جرائم مالی، 41 نفر مربوط به مهریه و نفقه  و 2 نفر در بخش تصادفات است.

وی  با بیان این که ماه رمضان، ماه بخشش و احسان است، افزود: در سال های گذشته با توجه به جشن های گلریزانی که برای زندانیان جرائم غیرعمد برگزار شده  تعداد زیادی زندانی آزاد و به آغوش خانوده هایشان بازگشتند.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان بوشهر با بیان این که نگاه ما به زندانیان، نگاه توام با کرامت است افزود: از مردم استان درخواست داریم که  در جشن های گلزیزان  که در ماه مبارک رمضان برگزار می شود  همانند سال های گذشته و با کمک های خود در آزادی زندانیان جرائم غیرعمد سهیم باشند.

وی داشت: در همین راستا  با برگزاری جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان سال گذشته و با کمک ها و مشارکت نیکوکاران استان بوشهر 118 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد آزاد شدند.

طباطبایی بیان داشت: به مناسبت چهلمین  سالگرد جمهوری اسلامی بر اساس رافت و عفو رهبری یک‌هزار و 240 زندانی در بوشهرمشمول عفو شدند که از این تعداد 700 نفر آزاد و 540 نفر مشمول تخفیف مجازات شدند.

این مقام مسئول با بیان این که 80 درصد زندانیان استان،بومی هستند، اظهار داشت:فراوانی جمعیت کیفری استان بوشهر بیشتر در بخش سرقت های خرد است .

این مقام مسئول با بیان این که 120 نفراز زندانیان استان حافظ قرآن هستند، خاطر نشان کرد: در تلاش هستیم  زندانیان در طول  دوران حبس، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، مهارتی، احکام دینی، فرهنگی و تربیتی را یاد بگیرند.

طباطبایی با اشاره به این که در حال حاضر در زندان های استان بوشهر2500 نفر زندانی هستند، گفت: یکی از شاخص های  عملکردی سازمان زندان ها، کاهش بازگشت مجدد افراد به زندان است.

وی  با بیان این که اکنون هزینه سرانه هر زندانی در روز هشت هزار تومان است، گفت: با توجه به شرایط  اقتصادی در کشور برای فراهم کردن غذا و دیگر موارد مشکلاتی داریم، اما با همه وجود همه مشکلات تلاش کردیم همه امکانات زندانیان را فراهم کنیم.

وی به کمبود زندان استان بوشهر اشاره کرد وافزود: این کمبود موجب شده چندین برابر حد مجاز زندانی در زندان‌های استان اسکان داده شوند که باعث شده از استاندارد‌ها بسیار فاصله داشته باشیم.

مدیرعامل ستاد دیه استان بوشهردر این نشست گفت:  در سال گذشته 30 میلیارد تومان هم وطنان در سراسر کشور  برای آزادی  زندانیان به ستاد دیه کمک کردند که هشت میلیارد ریال آن به زندانی‌های استان بوشهر اختصاص یافت.

سید اسماعیل موسوی با بیان این که بوشهر دومین استان برگزاری  جشن گلریزان درکشور است، گفت: امسال ستاد دیه 25 جشن گلریزان در کلیه شهرهای استان در ماه مبارک رمضان برای آزادی  زندانیان جرائم غیر عمده برگزار خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: امسال درصدد هستیم کمک های نیکوکاران برای آزادی جرائم غیر عمد  را از طریق غیر حضور دریافت کنیم که در همین راستا ستاد دیه استان  با اعلام شماره حساب ۴۲۰۲۲۰۲۱۶۲۲۰  نزد بانک مسکن آماده دریافت وجه نقد نیکوکاران است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار «پیغام» در خصوص تعامل شرکت های نفتی برای مشارکت درآزادی زندانیان، گفت: شرکت های نفتی مستقر در استان علارغم تلاش های اداره زندان ها تاکنون هیچ کمکی برای آزدی زندانیان از سوی شرکت های نقتی نشده است.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=108491

نظـــرات شمـــا