کد خبر : 108015       تاریخ : 1398/01/20 14:00:15
انتقاد عضو شورای شهر از نصب المان های شهر بوشهر

انتقاد عضو شورای شهر از نصب المان های شهر بوشهر

پیغام: رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: المان های پیش بینی شده برای نصب در سطح این شهر باید نماد و هویت بوشهر را به بیننده منتقل کند.

به گزارش «پیغام» به نقل از ایرنا، ندا عبدالله زاده روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: تلفیق هنر، صنعت و معماری و خلق المان های شهری برجسته نظرگاه های دلچسبی را برای شهروندان و مسافران ایجاد می کند که این امر ایجاب می کند مدیریت شهری بوشهر نسبت به المان ها نگاه ویژه ای داشته باشد.

وی بیان کرد: در بسیاری از شهرها یک المان به نماد آن شهر تبدیل شده که این مهم بخوبی جایگاه المان های شهری را نمایان کرده است.

عبدالله زاده ادامه داد: یک المان شهری باید بتواند هم پیشینه نیاکان و افتخارات آنان را نمایان و هم از لحاظ زیبایی شناسی و درک مردم عادی جایگاه قابل قبولی داشته باشد.

وی ادامه داد: در استفاده از المان های شهری کپی برداری از شهرهای دیگر ممنوع و المان های مورد استفاده بخوبی معرف فرهنگ و هویت مردم شهر باشد ولی با این وجود در برخی از المان های شهری بوشهر کپی برداری صورت گرفته است.

عبدالله زاده اظهار داشت: برای نمونه در بوشهر المانی توسط معاونت اجرایی شهرداری در میدان های المپیک و تشریفات نصب شده که برای تعدادی از شهروندان مبهم است انتظار می رود در نصب المان ها به همه جوانب آن نگاه و نظر کمیسیون های شورا نیز گرفته شود.

وی یادآور شد: المان واژه انگلیسی بوشهر نیز شایسته بود با زبان فارسی تهیه شود تا همگان و بویژه افراد ناآشنا به زبان خارجی قابلیت درک آن را داشته باشند.

دیگر عضو شورای شهر بوشهر نیز گفت: از منتقدان این شورا انتظار نقد جوانمردانه داریم و آنها باید از وارد شدن به فضای تخریبی که ضررهایی متوجه شهر می کند بطور جد اجتناب کنند.

کیوان هاشم زاده افزود: رویکرد شورای شهر بوشهر نسبت به رسانه ها منعطف است و در مقابل تخریب ها توسط برخی از رسانه ها نیز نه تنها سکوت کرده بلکه هرجا انتقادی نیز به شورای شهر وارد شده با کمال میل پذیرفته است.

وی ادامه داد: به عنوان همکار مطبوعاتی از رسانه ها انتظار است علاوه بر بیان نقدهای کارشناسی خود، راهکارهایی نیز پیش پای اعضا شورای شهر قرار دهند تا فضا برای توسعه هر چه بیشتر بندر بوشهر مهیا شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=108015

نظـــرات شمـــا