کد خبر : 108012       تاریخ : 1398/01/20 13:54:15
سه مرکز عرضه مواد غذایی در گناوه تعطیل شد

سه مرکز عرضه مواد غذایی در گناوه تعطیل شد

پیغام: رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: در پی بازید و تذکر بازرسان بهداشت محیط، ۴۸ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی متخلف در نیمه اول فروردین به مراجع قضایی معرفی و سه مرکز تعطیل شدند.

به گزارش«پیغام» به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ محمد بازیاری افزود: شهرستان گناوه در نیمه اول فروردین پذیرای جمعیت زیادی از هموطنان بود و تأمین سلامت و امنیت غذایی مسافران یکی از اولویت‌های ما در این ایام است.

وی بیان کرد: در این زمینه بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه ۷۳۱ بازدید مستمر از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در نیمه اول فروردین انجام دادند که ۵۳۵ مورد از این بازدید‌ها از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، ۱۵۵ مورد بازدید از اماکن عمومی، ۵ مورد بازدید از اماکن بین‌راهی، ۸ مورد بازدید از اماکن عرضه قلیان و ۲۸ مورد بازدید از سامانه آب‌رسانی بوده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه ادامه داد: کارشناسان بهداشت محیط بیش از ۲۴۲کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته را از اماکن عرضه و توزیع مواد غذایی کشف و معدوم کردند و تعداد ۶۰۹ مورد کلرسنجی از سامانه آبرسانی در شهرستان صورت گرفت.

بازیاری گفت: کارشناسان بهداشت محیط در هر بازدید آموزش‌های بهداشتی لازم را به متصدیان یادآور می‌شوند، اما برخی مراکز عرضه مواد غذایی با وجود تذکر بازرسان بهداشت محیط در رعایت موارد بهداشتی سهل‌انگاری و کوتاهی کردند که با آنان برخورد شد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=108012

نظـــرات شمـــا