کد خبر : 107992       تاریخ : 1398/01/20 10:12:08
 شمشیری: مرکز مدیریت بحران شهری بوشهر راه اندازی شود

شمشیری: مرکز مدیریت بحران شهری بوشهر راه اندازی شود

پیغام: رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بوشهر گفت: مرکز مدیریت بحران شهری و سامانه شفافیت شهرداری این شهر راه اندازی شود .

به گزارش«پیغام»به نقل از ایرنا،طاهره شمشیری در نطق پیش از دستور خود در نشست شورای شهر بوشهر با تسلیت درگذشت برخی از هموطنان در جریان سیل اخیر افزود: در نیمه دوم سال 96 طی نامه ای به شهرداری درخواست راه اندازی مرکز مدیریت بحران شهری به منظور تمرکز دستگاه های مدیریت بحران در شهرداری ارائه شد ولی تاکنون این مهم اجرایی نشده است.

وی بیان کرد: شهر بوشهر به دلیل شرایط خاص جغرافیایی خود و حضور نیروگاه اتمی، اداره بندر و گمرک نیاز مبرم به راه اندازی مرکز مدیریت بحران شهری دارد.

شمشیری اظهار داشت: انتظار می رود شهرداری بندر بوشهر هر چه سریعتر این امر را در دستور کار خود قراردهد و با استفاده از متخصصان این حوزه اقدام فوری کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا گفت: راه اندازی سامانه شفافیت مالی در شهرداری نیز یکی از مواردی بود که نشست های متعددی پیرامون آن گرفته شد.

وی افزود: در این زمینه مقرر شد قراردادهای یک میلیارد ریال به بالا در این سامانه منتشر شود که تاکنون با وجود گذشت یکسال خبری از راه اندازی این سامانه نیست.

شمشیری اظهار داشت: از ریاست شورا انتظار است طی نامه ای از شهرداری خواستار تسریع در اقدام های لازم برای راه اندازی سامانه شفافیت مالی شوند.

وی گفت: این امر باعث اعتمادسازی بین شهروندان و انضباط مالی خود شهرداری می شود.

شمشیری در بخش دیگری از سحنان خود اظهار داشت:از شهروندان انتظار است نذورات خود برای ایام شعبانیه را برای کمک به هموطنانمان در مناطق سیل زده هزینه کنند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=107992

نظـــرات شمـــا