کد خبر : 107991       تاریخ : 1398/01/20 09:55:18
بیش  از 5 هزارگشت مشترک بازرسی کشف کالای قاچاق در سال 97
رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان بوشهر:

بیش از 5 هزارگشت مشترک بازرسی کشف کالای قاچاق در سال 97

پیغام: رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان بوشهرازتعداد 5 هزار و 239 مورد گشت مشترک بازرسی کشف کالای قاچاق با حضوردستگاههای اجرایی مرتبط از بنگاههای صنفی استان بوشهرطی سال 97 خبر داد.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر؛سید حسین حسینی محمدی گفت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا طی سال 97 از تعداد 5 هزار و 239 مورد بازرسی صورت گرفته 290 مورد منجر به تشکیل صورتجلسه تخلف به ارزش  964 میلیون و 990 هزار  و750  ریال جهت سیرمراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

حسینی محمدی با اشاره به نظارت مستمر بر واحدهای صنفی و نظارت بر توزیع کالاهای وارداتی در راستای اجرای دستورالعمل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد : بازرسی ها و گشتهای مشترک با همکاری دستگاه های اجرایی ذیربط در استان طی سال 97  از نظر تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 51درصد رشد داشته است.

وی با توجه به الزام ثبت موجودی انبارها در سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا تاکید کرد: در صورت کشف انبارکالاهایی که در سامانه مذکور ثبت نام ننموده اند بعنوان احتکار و قاچاق صورتجلسه و پرونده آن بنگاه اقتصادی برای سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال خواهدشد.

رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان در این خصوص از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده موارد مشکوک به احتکار کالا و انبار‌های غیر مجاز نگهداری کالا‌هایی نظیر مواد غذایی و بهداشتی، لوازم خانگی و ... مراتب را به شماره تلفن ۱۲۴ واحد ستاد خبری این سازمان گزارش کنند تا بازرسان در اسرع وقت موضوع را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=107991

نظـــرات شمـــا