کد خبر : 107738       تاریخ : 1397/12/18 12:10:58
 ثبت روز ملی کارگردانان در دست پیگیری است

ثبت روز ملی کارگردانان در دست پیگیری است

پیغام: دبیراجرایی هفته فیلم بوشهر گفت: با پیگیری کانون کارگردانان سینمای ایران 16 اسفند سالروز درگذشت همایون شهنواز کارگردان فقید اثر دلیران تنگستان به عنوان روز ملی کارگردانان سینما در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش«پیغام»،حسین مظفری درآیین اختتامیه دومین هفته فیلم بوشهر یادواره همایون شهنواز در مجموعه فرهنگی حاج رئیس بوشهر افزود: در صورت تحقق این مهم هفته فیلم بوشهر به این رویداد پیوند زده و به یک رویداد ملی تبدیل می شود.

وی بیان کرد: در این هفته تعداد 10 فیلم از مهمترین فیلمسازان بوشهر برای عموم به نمایش درآمد که مورد استقبال و تشویق شهروندان بوشهر قرار گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: زنده یاد همایون شهنواز یکی از مفاخر فرهنگ و هنر ایران بود و شهر بوشهر مفتخر است عنوان شهروند افتخاری را در سال های گذشته به وی اعطا کرده است.

حبیب احمدزاده فیلم ساز بوشهری گفت: شهنواز عاشق بوشهر بود و این موضوع در اثر ماندگار و مانای دلیران تنگستان ‌به وضوح دیده می شود.

در این آیین فیلم "بهترین مجسمه دنیا" اثر حبیب احمدزاده در خصوص شهادت و حماسه آفرینی دریاقلی سورانی ( در حمله ارتش بعث عراق به آبادان) اکران شد.

در ادامه قطعات موسیقی برگرفته شعرهای شاعران استان بوشهر توسط طاها عمرانی خواننده و آهنگساز بوشهری اجرا شد.

در هفته فیلم بوشهر فیلم های "رافائل" به کارگردانی رشاد بالف، "دام" و "حنانه" به کارگردانی داریوش غذبانی، " کرزنگرو وارد می شود' و 'قلیه' به کارگردانی جواد رمضانی اکران شد.

فیلم های "روزهای تاریک" و "هلهله جنگ" به کارگردانی صادق رسولی، "زیستن" و "غرق شده" به کاگردانی صادق شادنیا و فیلم 'بهترین مجسمه دنیا' اثر حبیب احمد زاده از دیگر فیلم های اکران شده در دومین هفته فیلم بوشهر بود.

در این آیین همچنین کارگردان و عوامل تولید کننده فیلم‌های شرکت کننده در هفته فیلم گرامیداشت روز بوشهر با اهداء لوح تقدیر و تندیس گرامیداشت روز بوشهر تجلیل شد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=107738

نظـــرات شمـــا