کد خبر : 107734       تاریخ : 1397/12/18 11:37:21
 دستگیری گروه حرفه ای شکارچیان در منطقه شکارممنوع کوه مند +عکس
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهرخبر داد:

دستگیری گروه حرفه ای شکارچیان در منطقه شکارممنوع کوه مند +عکس

پیغام: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: یک گروه حرفه ای از شکارچیان قبل از اقدام به شکار در منطقه شکارممنوع کوه مند دستگیر شدند.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر،فرهاد قلی نژاد اظهار داشت: طبیعت نیاز به حمایت عمومی مردم دارد و بر اساس اصل 50 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران حفظ محیط زیست وظیفه ای است همگانی که برعهده عموم مردم گذاشته شده است.

وی افزود: با توجه به شروع فصل زادوولد حیات وحش در مناطق تحت مدیریت این اداره کل در این ایام سال از عموم مردم تقاضا می گردد بدون هماهنگی وارد مناطق ممنوعه نگردند.

قلی نژاد یادآور شد: همشهریان گرامی و دوستداران طبیعت می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف گزارشات خود را به نزدیکترین اداره یا پاسگاه محیط بانی اطلاع داده و یا با شماره تلفن 1540 تماس حاصل نمایند.

وی در ادامه بیان داشت: یگان حفاظت محیط زیست این آمادگی را دارد که به صورت  قاطع با متخلفان زیست محیطی برخورد نماید.

 فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر همچنین در تکمیل این خبر اضافه نمود: در پی پایش منطقه توسط محیط بانان این منطقه و رؤیت 4 نفر متخلف شکارغیرمجاز پستانداران پس از هماهنگی لازم با یگان حفاظت استان شکارچیان مورد رصد محیط بانان قرار گرفتند و در ساعات اولیه بامداد محیط بانان موفق گردیدند بدون هیچگونه درگیری و قبل از اقدام به شکار حیات وحش متخلفین را دستگیر نمایند.

وی اضافه کرد: از متخلفین یک قبضه اسلحه گلوله زنی کالیبر 270 ، مقادیری فشنگ، فاصله یاب(رنج فایندر) دوربین چشمی و سایر ادوات کشف و ضبط گردید.

موسوی افزود: بعد از تنظیم صورتجلسه متخلفین جهت رسیدگی به تخلفاتشان به مراجع قضایی معرفی گردیدند.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=107734

نظـــرات شمـــا