کد خبر : 107720       تاریخ : 1397/12/16 11:43:27
مراسم بزرگداشت نخستین سال درگذشت خالق دلیران تنگستان برگزار می‌شود

مراسم بزرگداشت نخستین سال درگذشت خالق دلیران تنگستان برگزار می‌شود

پیغام: مراسم نخستین سالگرد درگذشت «همایون شهنواز» - نویسنده و کارگردان - پنجشنبه - ۱۶ اسفند - با حضور خانواده او و برخی از اهالی سینما و تلویزیون در موزه سینما برگزار خواهد شد.

به گزارش«پیغام»به نقل از روابط عمومی موزه سینمای ایران، محمدجواد حق‌شناس - رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران - اعلام کرد: مراسم بزرگداشت نخستین سال درگذشت زنده‌یاد همایون شهنواز، کارگردان سریال «دلیران تنگستان»، پنجشنبه شانزدهم اسفندماه از طرف خانواده و دوستداران او در تهران برگزار می‌شود.

او بیان کرد که این مراسم دارای دو بخش است، به گونه‌ای که ابتدا در عصر روز پنجشنبه (۱۶ اسفند) در ساعت ۱۶ الی ۱۶:۳۰ با نصب سردیس همایون شهنواز و نامگذاری خیابان گلستان (واقع در خیابان ولی‌عصر (عج)، قبل از پارک‌وی، روبه‌روی مسجد بلال‌) به نام او آغاز خواهد شد.

حق‌شناس افزود: سردیس همایون شهنواز توسط رضا حسن‌زاده (مجسمه‌ساز) طراحی شده است که پس از تغییر نام خیابان، با حضور جمعی از مسئولان، علاقه‌مندان و خانواده شهنواز از آن رونمایی می‌شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اظهار کرد: شرکت کنندگان بعد از برگزاری بخش اول این مراسم، به موزه سینما دعوت خواهند شد تا بخش دوم و اصلی مراسم بزرگداشت در این محل برگزار شود. در این بخش نیز کتاب «روزگار همایون» که توسط محمد ولی‌زاده تألیف و گردآوری شده رونمایی خواهد شد. همچنین فیلم «آن همایون هنر» ساخته شهرام اسدی (کارگردان سینما) نیز برای اولین بار در این مراسم اکران خواهد شد.

او ادامه داد: شهرام اسدی، کارگردان فیلم «روز واقعه» به قلم بهرام بیضایی و همچنین کارگردان فیلم «شب واقعه» به نویسندگی همایون شهنواز است. برخی از چهره‌های فرهنگی کشور در این مراسم درباره همایون شهنواز و جایگاه او در هنر و فرهنگ کشور سخن خواهند گفت.

حق‌شناس در پایان گفت که همایون شهنواز، چهره‌ای ملی است که همچون دلیران تنگستان توانسته با فکر و اندیشه و هنر خود از تمامیت ایران پاسداری کند و آشنایی نسل‌های بعدی با او می‌تواند ضامن حفظ هنر ملی در کشور باشد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=107720

نظـــرات شمـــا