کد خبر : 107717       تاریخ : 1397/12/16 11:21:59
اغلب سواحل شهر بوشهر آلوده است
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر :

اغلب سواحل شهر بوشهر آلوده است

پیغام: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: ارزیابی‌های میکروبی که توسط دانشگاه علوم پزشکی بوشهر انجام‌شده نشان از آلودگی اغلب سواحل در شهر بوشهر دارد .

پیغام: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: بر اساس ارزیابی‌های میکروبی که توسط دانشگاه علوم پزشکی بوشهر انجام‌شده نشان از آلودگی اغلب سواحل در شهر بوشهر دارد.

به گزارش«پیغام» عبدالمحمد خواجه‌ئیان در جمع خبرنگاران اظهار داشت:ممکن است در مقطع زمانی آلودگی زیاد و در مدت زمانی دیگری آلودگی کمتر باشد اما به این معنی نیست که بگوییم آلودگی کاملاً از بین رفته و با اطمینان می‌توان در آن منطقه شنا کرد.

وی بابیان اینکه بحث بهداشت سواحل بسیار مهم بوده و در طی جلسات مشترک با  استاندار بوشهر نیز به این موضوع بسیار اهمیت داده‌شده است،افزود: یکی از راه‌های حل مشکل آلودگی سواحل هدایت فاضلاب‌ها به مسیر دیگری به جز دریا است.

خواجه ئیان بابیان اینکه نصب پرچم‌هایی با کمک شهرداری در قسمت‌هایی که سلامت مردم بیشتر در معرض خطر است از دیگر راه‌حل‌ها است که این مهم انجام‌شده است،تصریح کرد: از دیگر راه‌حل‌های این مشکل این است که  به مردم گفته شود در آن مسیر شنا نکنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: نخستین گام برای مرتفع کردن بحث بهداشت سواحل، حل مشکل فاضلاب است به‌گونه‌ای که هم در شهر بوشهر و هم در تمام شهرستان‌های استان فاضلاب به دریا وارد نشود.

خواجه‌ئیان تأکید کرد: علاوه بر آلودگی‌های شهری، آلودگی‌های صنعتی و شیمیایی نیز مطرح است که در قسمت‌هایی از سواحل جنوب استان این نگرانی وجود داشته و توسط محیط‌زیست به‌طور جدی در حال پیگیری است.

وی افزود: بهداشت به معنی بهتر زیستن است و این اجرایی نمی‌شود مگر اینکه خود مردم نیز خواستار آن باشند.

خواجه‌ئیان در خصوص ساماندهی دست‌فروشان تصریح کرد: مکان‌هایی که دارای مجوز هستند بهداشت می‌تواند مستقیم وارد عمل شود اما دست‌فروشان و فروشنده‌های دوره‌گرد یا آن‌هایی که در منزل نسبت به تهیه مواد غذایی اقدام می‌کنند را نمی‌توانیم نظارت کنیم و نمی‌توان بدون مجوز قضایی وارد عمل شد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=107717

نظـــرات شمـــا