کد خبر : 106066       تاریخ : 1397/11/13 09:26:28
 جشنواره تئاتر خیابانی با حضور هنرمندان ۱۰ استان در خارگ برگزار می شود

جشنواره تئاتر خیابانی با حضور هنرمندان ۱۰ استان در خارگ برگزار می شود

پیغام: شهردار خارگ گفت: جشنواره منطقه‌ای تئاتر خیابانی با حضور ۱۰ استان کشور در این جزیره برگزار می‌شود.

به گزارش«پیغام»؛عبدالحمید صفایی در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: اهالی شریف جزیره خارگ قدمت دیرین و نقشی پررنگ در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ایران داشتند و در زمان تبعید آیات بزرگ اسلام در این جزیره میزبانان شایسته ای بودند و گواه این نقش موثر بستن شیر نفت توسط سلحشوران صنعت نفت ایران در جزیره خارگ بود که از لحاظ اقتصادی دولت ستم شاهی را به نوعی فلج کرد.

وی افزود: هم اکنون در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، شهرداری خارگ به‌عنوان مدیریت شهر این جزیره مراسم باشکوهی را مد نظر دارد، مبنای خود برای آذین بندی شهر خارگ را بر اصول فجر فاطمی قرار دادیم و طراحی خوبی از سوی تیم طراح شهرداری خارگ برای شهر در نظر گرفته شده است که تا روزهای آینده این طرح اجرا خواهد شد.

شهردار خارگ تصریح کرد: برنامه‌های دهه فجر که با محوریت شهرداری و با همکاری بسیج ورزشکاران و سایر نهادها و سازمان ها در این جزیره برگزار خواهد شد در حوزه های ورزشی، فرهنگی، علمی و عمرانی خواهد بود که با تلاش همکارانم در شهرداری یک پکیج بسیار مناسب برای این دهه در نظر گرفته شده است که تقدیم خارگی‌های مهربان خواهد شد.

وی گفت: در حوزه ورزش سعی کردیم با نظر خواهی از پیشکسوتان و مدیران ورزشی جزیره خارگ یک برنامه مناسب برای تمامی رده‌های سنی و سلایق مختلف در نظر بگیریم، یک دوره مسابقه فوتسال بالای چهل سال با همکاری بسیج ورزشکاران جزیره خارگ برگزار خواهد شد، همچنین مسابقه شنای آزاد بانوان در رده‌های سنی مختلف در استخر شهید اشتری خارگ با حضور شناگران برتر کشوری که همه آنها از بومیان جزیره خارگ هستند برگزار خواهد شد.

شهردار خارگ خاطر نشان کرد: در برنامه ریزی صورت گرفته برای ایجاد محیط مفرح و شاداب در جزیره خارگ برنامه های ورزش همگانی هم در نظر گرفتیم که همایش بزرگ پیاده روی جزیره خارگ با جوایز نفیس و برنامه های مفرح جنبی برگزار خواهد شد و همچنین مسابقات بومی و محلی بانوان جزیره خارگ را نیز خواهیم داشت.

صفایی افزود: باتوجه به اهمیت حضور خردسالان، نوجوانان و جوانان در مراسم چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران برنامه های متنوعی مطابق با ذاعقه این رده سنی در نظر گرفتیم که شاخص ترین برنامه مسابقه بزرگ نقاشی جزیره سبز با رده سنی مختلف  و همایش یک روز با خانواده است که در همایش یک روز با خانواده برنامه شاهنامه خوانی، قصه گویی و مسابقه کتاب خوانی و یک نمایشگاه عکس به نام مسیر انقلاب در خارگ که روایت کننده روزهای شکل گیری انقلاب اسلامی ایران در جزیره خارگ است برگزار خواهد شد.

شهردار خارگ اظهار داشت: دو برنامه شاخص و بزرگ فرهنگی و هنری به میزبانی جزیره خارگ برگزار خواهد شد، جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی با حضور ۱۰ استان کشور در این جزیره و جشن بزرگ انقلاب با حضور یکی از خواننده های مطرح کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: هدف شهرداری خارگ اعتلای جزیره مقاوم خارگ و ایجاد محیط آرامی در چهلمین فجر فاطمی در این جزیره است که انشالله با همراهی اهالی شریف جزیره خارگ موفق به اجرای برنامه های فوق با بهترین کیفیت خواهیم بود.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=106066

نظـــرات شمـــا