کد خبر : 104059       تاریخ : 1397/07/14 08:02:04
الماسی: از انتشار عملکردم استقبال می‌کنم

الماسی: از انتشار عملکردم استقبال می‌کنم

پیغام:نماینده مردم شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی از موافقت و امضا با انتشار عملکرد خویش خبر داد و گفت: شفافیت عملکرد نمایندگان حق مردم است.

به گزارش «پیغام»؛سکینه الماسی در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: طرح شفافیت عملکرد نمایندگان علیرغم اینکه با ۱۸۰ امضا به صحن علنی مجلس راه یافت ولی در نهایت تصویب نشد و طبق قانون دیگر نمی‌توانست به صحن مجلس راه پیدا کند.

وی ادامه داد: پس از عدم تصویب این طرح، ارائه دهندگان این طرح با راه‌اندازی پویش، توانستند موافقت برخی از نمایندگان را برای انتشار داوطلبانه اطلاعات مربوط به میزان مشارکت در رای‌گیری‌ها و حضور در صحن و کمیسیون‌ها در وب‌گاه خانه ملت جلب کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه پس از عدم تصویب طرح شفافیت، طرح جدیدی با این عنوان به مجلس ارائه نشده، افزود: افرادی که در این پویش شرکت کرده‌اند، داوطلبانه پذیرفته‌اند که عملکرد آنها در اختیار موکلان قرار گیرد و با پایان دوره نمایندگی، پویش اعتباری برای ادوار بعد ندارد.

الماسی شفافیت عملکرد نمایندگان را حق مردم دانست و خاطر نشان ساخت: افرادی این پویش را آغاز کرده‌اند که اتفاقاً عضو هیئت رئیسه مجلس نیز هستند، فرم هایی را برای پیوستن نمایندگان به پویش در مجلس توزیع کردند که با مخالفت تعداد زیادی از نمایندگان روبرو شد.

نماینده شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی افزود: بنده به عنوان یکی از نمایندگانی که بیشترین حضور و بیشترین میزان مشارکت در رای‌گیری‌ها را در مجلس دارم، با اشتیاق امضا کردم.

الماسی با بیان اینکه برای اثبات حسن نیت خویش به عنوان اولین نماینده مجلس، تصویر فرم موافقت خود را در اختیار رسانه ها قرار داده، اظهار داشت: از روز نخست با موکلانم عهد کرده بودم که با آنها یکدل و شفاف باشم و تا زمانی که افتخار نمایندگی آنها را بر عهده داشته باشم، بر این عهد استوار خواهم ماند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=104059

نظـــرات شمـــا