کد خبر : 103621       تاریخ : 1397/06/25 11:57:54
رئیسی: وزارت بهداشت تعرض به پزشک شهرستان دیر را پیگیری می کند

رئیسی: وزارت بهداشت تعرض به پزشک شهرستان دیر را پیگیری می کند

پیغام:معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در پی تعرض به یکی از پزشکان شاغل در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از پیگیری قضایی این موضوع خبر داد.

به گزارش«پیغام» به نقل از ایرنا؛ علیرضا رئیسی ضمن تقبیح اقدام ضرب و شتم یکی از پزشکان شاغل در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر که در چند روز گذشته روی داد، افزود: کوچکترین تعرض به پزشکان مشغول خدمت به مردم از سوی هر فرد و دارای هر جایگاه اجتماعی پیگرد قانونی دارد و نباید از اینگونه موارد چشم پوشی کرد.

وی گفت:از سوی دیگر تکریم ارباب رجوع و بیماران جزو اصول اولیه و اولویت دار نظام سلامت است که همواره مورد تاکید است، هرگونه اعتراض و شکایت باید ازطریق مجاری قانونی پیگیری و دنبال شود.
معاون بهداشت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: پزشکان شبکه های درمان در سراسر کشور تا محروم ترین مناطق در حال خدمت به آحاد ملت هستند و هرگونه بی احترامی و هتاکی به آنان برخلاف حقوق شهروندی و قوانین جاری کشور است.
رئیسی افزود: همه افراد در برابر قانون یکسان هستند و هیچ فردی با توجه به هر جایگاه اجتماعی که دارد اجازه بر هم زدن نظم و ضرب و شتم نیروهای خدمت رسان به ملت را ندارد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: برای پایان دادن به چنین بی حرمتی هایی یقینا موضوع از سوی مراجع ذیصلاح پیگیری خواهد شد.
به گفته محمد خاکی رئیس شورای اسلامی شهر دیر، عضو شورای شهر روز چهارشنبه 21 شهریور ماه که به اتفاق خواهر بیمارش به مرکز بهداشت درمان این شهر مراجعه کرده بود پس از مشاجره لفظی با پزشک همدیگر را مورد ضرب و شتم قرار دادند.
در پی رخ دادن این واقعه بلافاصله معاون بهداشت وزارت بهداشت در تماس تلفنی با مسئولان استانداری بوشهر و رئیس دانشگاه علوم پزشکی خواستار بررسی و تحقیق کامل موضوع تا حصول نتیجه شد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=103621

نظـــرات شمـــا