کد خبر : 101860       تاریخ : 1397/05/20 17:00:15
گزینه ای برای جایگزینی مدیر عامل پارس جنوبی ندارم/ ژن برتر نیستم/ برای حل بحران آب از آبرویم مایه گذاشتم
رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم دشتستان در جمع خبرنگاران مطرح کرد:

گزینه ای برای جایگزینی مدیر عامل پارس جنوبی ندارم/ ژن برتر نیستم/ برای حل بحران آب از آبرویم مایه گذاشتم

پیغام: رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم دشتستان گفت:تاکنون گزینه ای برای جایگزینی مهندس یوسفی مدیرعامل پارس جنوبی مطرح نکرده اما درخواست ملاقات با وزیر را داده است.

به گزارش «پیغام»؛ محمد باقر سعادت در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار اظهار داشت:با پیگیری هایی که انجام دادم متوجه شدم براساس بخشنامه وزارت نفت مدیران ۴ سال می توانند یکجا بمانند و بعد ازاتمام این دوره باید جابجا شوند.
وی با بیان این که هیچ گزینه ای معرفی نکرده ام،افزود: خانم االماسی نماینده مردم جنوب استان گزینه هایی مطرح کردند که برخی به سرانجام نرسیده و یا جواب رد گرفتند و برخی گزینه های نیز هنوز مطرح هستند .

در انتخاب شهردار شبانکاره هیچ گونه دخالتی نداشته ام

رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت:صحبت هایی درباره خواهرزاده بنده مطرح شد که بنده در انتصاب آنها نقش نداشته‌ام، ژن برتر نیستم و ژن من هم همانند دیگران است و هیچ یک از بستگانم را در دستگاه های اجرایی شهرستان به کار نگرفته ام.

وی در ادامه اضافه کرد: در انتخاب شهردار شبانکاره که شهر زادگاه‌ام است هیچ گونه دخالتی نکردم و این شورای شهر است که تصمیم گیرنده است و اصلا ربطی به ما ندارد. در قضیه عادل دهدشتی، همه می‌دانند در زمان سالاری استاندار سابق بوشهر بنده هیچ گونه ارتباطی با ایشان نداشتم و حتی کلید اتاقم در استانداری هم تحویل دادم و استاندار هیچ‌گونه  مشورتی با بنده نداشتند حتی یک نامه هم به بنده ارجاع داده نشد.

تخصیص 150 میلیارد ریال برای پروژه بیمارستان 17 شهریور برازجان

وی در پاسخ به سوال خبرنگار «پیغام» درخصوص اجرای پروژه  بیمارستان 17 شهریور برازجان، یادآور شد: به سبب وجود بیمارستان شهید گنجی در دشتستان، امکان احداث بیمارستان دولتی دیگر فراهم نبود اما با پیگیری مجدانه ساخت بیمارستان 17 شهریور برازجان آغاز شد.
سعادت از تخصیص 150 میلیارد ریال برای پروژه بیمارستان 17 شهریور برازجان خبرداد و گفت: با وجود نداشتن ردیف بودجه دولتی برای ساخت این بیمارستان،سال گذشته  80 میلیارد ریال و امسال نیز 70 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی  برای اجرای پروژه بیمارستان 17 شهریور جذب شد که  در حال حاضر این پروژه 27 درصد پیشرفت  فیزیکی داشته است.
وی درباره اقدامات صورت گرفته جهت اجرای پروژه سد دلکی بیان داشت: پروژه سد دالکی در اختیار قرارگاه خاتم الاوصیا بود که سال ها متوقف شده بود و برای ادامه این پروژه 4 جلسه با چیت چیان وزیر نیرو تشکیل  شد که در جلسه آخر به نوعی ادبیات گفتمانم را تغییر دادم و گفتم اگر این پروژه متوقف شود شما را به مردم واگذار می کنم به خاطر این که من  به مردم قول پیگیری دادم، در همان زمان وزیر تماسی با آقای رجایی مدیر عامل آب منطقه ای استان گرفت و دستور داد تا  ساخت این پروژه به قرارگاه خاتم الانبیا واگذار شود.
سعادت با بیان این که با توقف پروژه سد دالکی 30 هزار نفر بیکاری می شوند،افزود: خوشبختانه این طرح با جدیت در حال اجراست و تونل اول آن به اتمام رسیده و عملیات احداث تونل دوم در حال اجرا است.

ارتقاء بیمارستان مهر براجان

نماینده دشتستان درباره پیگیری ارتقای بیمارستان مهر برازجان خاطرنشان کرد: تلاش کردیم تا آقای نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی کشور را متقاعد کنیم که بیمارستان تک تخصصی تامین اجتماعی  را به یک بیمارستان ژنرال تبدیل کنیم و پلی کلینیک به متراژ 4 هزار متر مربع در کنار آن احداث شود  تا به مردم خدمات ارائه داده شود که الحمدلله مجوز الحاق 2500 متر مربع به بیمارستان فعلی مهر برازجان صادر و 5 بخش درمانی به این مجموعه اضافه شد.
سعادت توسعه بخش کشاورزی و اجرای آبیاری تحت فشار را از مهمترین برنامه‌های خود عنوان و خاطر نشان کرد: برای توسعه بخش کشاورزی و اجرای طرح آبیاری تحت فشار مجوز 2500 هکتار از اراضی بخش سعدآباد برای تحقق این مهم با اعتبار460 میلیارد ریال  صادر شد که با پیگیری‌های فراوان به 10 هزار هکتار افزایش یافت.

نمایندگان استان 103 میلیارد تومان برای راه آهن اختصاص دادند

وی اجرای راه آهن استان بوشهر را از اولویت‌های نمایندگان استان عنوان کرد و افزود: در راستای اجرای راه آهن در استان بوشهر، اقدامات خوبی از طرف نمایندگان انجام شد و پیگیری‌های مختلفی صورت گرفت و در این راستا مذاکراتی با شرکت چینی انجام شده و امیدوارم در سفر آینده وزیر راه و شهرسازی به استان، اقدامات لازم جهت اجرای این طرح ملی و مهم انجام شود.

به گفته رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر در سال گذشته اعتباری بالغ بر 103 میلیارد تومان برای مساعدت در طرح‌های عمرانی در اختیار 4 نماینده استان قرار گرفت که با توافق صورت گرفته این مبلغ برای اجرای راه آهن استان اختصاص خواهد یافت.
سعادت با اشاره به بحران آب در استان و به ویژه شهرستان دشتستان اظهار داشت: زمانی که استاندارجدید استان بوشهر منصوب شد به ایشان گفتم مدیریت آب شهری استان ضعیف است و حاضرم همیشه این را عنوان کنم. به مدیرعامل گفتم شرایط امسال به دلیل کمبود بارشها در استان با سال گذشته متفاوت است و امسال بحران بیشتری داریم و باید فکر اساسی کرد و بنده آمادگی خود را برای همکاری اعلام  می کنم، که در این زمینه متاسفانه پاسخی به درخواست بنده داده نشد.
نماینده مردم دشتستان با بیان این برای حل بحران آب در شهرستان از آبرویم مایه گذاشتم؛ خاطرنشان کرد: در همین زمینه جلساتی با آقای جانباز مديرعامل شركت سهامي مهندسي آب و فاضلاب كشور برگزار کردم و همچنین ترتیب جلسه اعضای شوراهای شهرهای برازجان، وحدتیه، آب پخش و دالکی با معاون وزیر را هم دادم و با وزیر اطلاعات و معاون وزیر کشور هم نشست هایی برگزار کردم و مشکل بحران آب  شهرستان را انتقال داده و به طور جد پیگیری کردم و همچنین با رئیس شرکت توانیر نیز نشست هایی داشته و مشکلات برق شهرستان را گوشزد کردم.

از متانت و صبر مردم دشتستان تشکر می‌کنم

وی با بیان این که از متانت و صبر مردم دشتستان تشکر می‌کنم، گفت: مردم حق دارند اعتراض کنند ولی حق بنده نیست که به عنوان نفر اول دشنام بشنوم چون کار اجرایی دست بنده نیست و من نمی توانم بین مردم بیایم تا کفش و دمپایی به سمتم پرتاب کنند، کار من قانونگذاری است، اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها، وظیفه دولت است ولی تا آنجا که ممکن بوده در حوزه اجرایی نیز به مدیران کمک شده است.
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر اذعان داشت: درجریان مشکلات آب در شهرستان، برخی از کاندیدای احتمالی انتخابات دشتستان در این تخریب ها دست داشتند.
سعادت درادامه به رسالت خبرنگاران در پوشش اخباردرست اشاره کرد گفت: خبرنگاران، زبان گویای مردم در بیان مسائل و مشکلات جامعه هستند و تلاش آنها در به ثمر نشستن خواسته‌های مردم همواره نتیجه بخش بوده است.
وی  با بیان این که به عقیده بنده همه روزهای سال روز خبرنگاراست اظهار داشت: در فضاهای مجازی برخی کم لطفی نسبت به مسئولان می کنند و یا به ناحق مسئولی مورد عتاب قرار گرفته، جامعه از شما توقع دارد که واقعیت های را بیان کنید.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=101860

نظـــرات شمـــا