کد خبر : 101858       تاریخ : 1397/05/20 14:38
جمع آوری شناورهای مغروق در خور گناوه
فرماندار گناوه تاکید کرد:

جمع آوری شناورهای مغروق در خور گناوه

پیغام: فرماندار گناوه گفت: شناورهای مغروق و فرسوده بلاصاحب در خور (آبراه دریایی) این بندر شناسایی و جمع آوری شود تا در زمان بحران و حوادث مشکلی بوجود نیاید.

به گزارش«پیغام»به نقل از ایرنا، سیدعلی پاک نژاد روز شنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران این شهرستان افزود: به منظور تسریع در جمع آوری شناورهای مغروق، اداره بندر و دریانوردی پیمانکار را هر چه زودتر مشخص و به فرمانداری گزارش دهد.

وی اظهارداشت: اداره بندر و دریانوردی گناوه برای آگاهی بخشی در زمینه جمع آوری شناورهای مغروق بنر نصب کند.
پاک نژاد بیان کرد: باتوجه به اینکه اسکله بندرریگ وضعیت بحرانی دارد و درصورتیکه در زمان جزر حادثه ای رخ دهد مشکلات خاصی برای شناورها ایجاد خواهد شد، مجهزشدن به سیستم آتش نشانی و آتش خوار مدنظر و تامین شود.
رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران گناوه گفت: لایروبی حوضچه و خور بندرریگ نیز در دستور کار قرار گیرد.
وی بر ساماندهی قایق های بدون هویت تاکید کرد و از دستگاه ها و نهادهای مرتبط خواست دراین زمینه اقدام و با هماهنگی نسبت به شناسنامه دار کردن آنها تمهیدات لازم اتخاذ شود.
پاک نژاد اضافه کرد: رعایت صرفه جویی بهینه در مصرف آب و برق نه تنها در فصل تابستان بلکه در همه فصول سال و برای سال های آینده مدنظر قرار گیرد.
فرماندار گناوه خواستار رهاسازی کامل آب در اراضی کشاورزی تمامی روستاهای منطقه حله شمالی این شهرستان شد و افزود: باتوجه به اینکه رهاسازی آب درتالاب حله انجام شده اما برخی روستاهای پایین دستی با مشکل روبرو هستند.
وی از صاحبان شناورها و قایق ها خواست تا نسبت به بیمه بدنه و مسئولیت اموال خود اقدام کنند.
جانشین اداره بندرودریانوردی گناوه گفت: پیگیری های لازم برای جمع آوری شناورهای غرق شده بدون صاحب انجام و باتوجه به رعایت مقررات، پیمانکار آن باید مشخص که دردستور کار قرار گرفته است.
وحید صالحی افزود: به منظور آگاهی صاحبان شناورها، اطلاع رسانی انجام خواهد شد.
وی اضافه کرد: دربازدیدی که از تاسیسات بندری ریگ انجام شد، وضعیت امکانات ازجمله آتش نشانی بررسی شد که باید برطرف و ارتقا یابد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=101858

نظـــرات شمـــا