کد خبر : 101857       تاریخ : 1397/05/20 14:35:3
خلیج فارس مواج می‌شود

خلیج فارس مواج می‌شود

پیغام:مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: خلیج فارس به علت وزش باد به نسبت شدید شمال غربی از فردا تا چهارشنبه مواج مي شود.

به گزارش«پیغام»به نقل ازخبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، نادر شفی خدایی افزود: از فردا ضمن تغییر جهت باد از جنوبی به شمالی، به تدریج بر سرعت وزش این جریانات نیز افزوده می‌شود.

وی ادامه داد: وزش باد به نسبت شدید شمال غربی به طور متناوب بر روی دریا به ویژه در قسمت‌های شمالی و مرکزی خلیج فارس سبب افزایش ارتفاع موج و تلاطم دریا در این مناطق از سواحل بندر دیلم تا مُطاف خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: پیش بینی می‌شود روزهای دوشنبه و سه شنبه وزش باد شدت بیشتری داشته باشد که در پی آن تلاطم دریا نیز افزایش قابل ملاحظه‌ای خواهد یافت.

شفی خدایی به دریانوردان توصیه کرد ملاحظات ایمنی را هنگام دریاروی رعایت کنند.

وی تصریح کرد: روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه به سبب وزش باد شمال غربی از شرجی و رطوبت هوا کاسته و بر دمای هوا به طور نسبی افزوده خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر افزود: این افزایش دما در مناطق غیر ساحلی همچون دشتستان محسوس‌تر خواهد بود.

شفی خدایی گفت: دوشنبه و سه شنبه با افزایش باد در مناطق خارج از استان مانند عراق و خوزستان، نفوذ گرد و خاک، کاهش نسبی دید افقی و کیفیت هوا نیز دور از انتظار نیست.    

وی همچنین ادامه داد: در 24 ساعت گذشته، میزان رطوبت هوا در جزیره خارگ به 100 درصد رسید و در بوشهر و گناوه نیز این میزان 89 و 84 درصد بوده است.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: در این مدت، برازجان با 44، خورموج 42 و عسلویه 40 درجه سانتیگراد گرم‌ترین شهرهای استان بوده‌اند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=101857

نظـــرات شمـــا