کد خبر : 101816       تاریخ : 1397/05/18 13:05:21
آمده ایم با پیغام همدلی
گذر از بیست سالگی پیغام

آمده ایم با پیغام همدلی

حالا بیست سال از تولد پیغام می گذرد. بیست سال از تولد این تیتر: « آمده ایم با پیغام همدلی » . تیتری که نقطه آغاز یک کار رسانه ای فعال و تاثیرگزار بود.

علی هوشمند (سردبیر سابق پیغام)


 1 
حالا بیست سال از تولد پیغام می گذرد. بیست سال از تولد این تیتر: « آمده ایم با پیغام همدلی » . تیتری که نقطه آغاز یک کار رسانه ای فعال و تاثیرگزار بود. و با این تیتر بود که پیغام در 13 مرداماه 1377 بر روی پیشخوان آمد تا محلی برای گفتگو و دیالوگ باشد و محلی برای کشف استعدادها و معرفی چهره های فرهنگی و هنری آینده باشد. پیغام از همان شماره های نخست هدف خود را بر این اصل  پایه گذاری کرد. این که بتواند با همدلی و گفتگو، نسل جدیدی از روزنامه نگاری را در آن سالها تربیت و معرفی نماید. و چه روزهایی بود آن روزها. چه روزهایی !

 2 
بیش از 9 سال شبانه روز با پیغام بودم. با پیغام زیستم، رنج کشیدم و عشق ورزیدم. زندگی من با پیغام راه و جهتی دیگر یافت . شاید اگر پیغام نبود، من حالا جایی دیگر بودم و شکلی دیگر زندگی می کردم و ادامه زندگی من مسیری دیگر می یافت.  همیشه خود را مدیون  پیغام و اعتماد مدیر مسوول پیغام می دانم. هم او که هر آنچه تجربه و دانش آن دارم، به اعتماد و پشتیبانی او پیوند خورده است.
پیغام تنها یک رسانه خبری نبود آن روزها. یک مرکز فرهنگی گسترده بود در هشت صفحه تک رنگ. هم اخبار رصد می کرد و تحلیل منتشر می کرد. هم متولی همایش و شب های شعر بود  و هم کارگاه شعر و قصه برگزار می کرد. یک اداره کل ارشاد بود در آن سالها. نخستین شب شعر محلی استان را ما در پیغام پایه گذاری کردیم. با همت مدیر مسئول و سایر همکاران. شب شعری که نظیرش را در هیچ کجای استان تا آن روزها ندیده بودیم. و برای همین بود که علاقمندان هر سال از سراسر استان برای حضور در شب شعر پیغام رنج سفر تحمل می کردند و اوقات خوشی را با شعرهای شاعران به نام محلی سرای استان می گذراندند. محل رفت و آمد استعدادهای شهرستانی بود پیغام. از حسین دوراهکی بندر دیری گرفته تا حسین جلال پور گناوه ای و علیرضای عمرانی خورموجی. جهانشیر یار احمدی صفحه یک هفتم را کار می کرد. عبدالله رییسی بوطیقا را ترتیب می داد و بابک شاکر صفحه اندیشه را در می آورد. یک حلقه بود. یک زنجیره که تمام استان را پوشش می داد.

 3 

حالا  در سال 1397 داریم بیست سالگی پیغام را جشن می گیریم. جشنی آمیخته با حسی خوب و خاطراتی دل انگیز. آن هم در روزگاری که جامعه بحرانی ما با مشکلات عدیده اقتصادی، فرهنگی و زیست محیطی مواجه است و حتی چهره های اندیشه ورز و نیروهای مرجعش نیز دچار تشتت و افتراق و از هم گسیختگی شده است. ای کاش مدیر مسئول پیغام پیشنهاد سردبیر سابقش را می پذیرفت و همان تیتر شماره نخستش را در بیست سالگی پیغام تکرار می کرد: آمده ایم با پیغام همدلی.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=101816

نظـــرات شمـــا