کد خبر : 101780       تاریخ : 1397/05/14 10:27:57
وزارت کشوردر مهلت قانونی وضعیت شهردار منتخب را مشخص کند
بیانیه رئیس شورای شهر بوشهر درباره وضعیت شهردار منتخب بوشهر؛

وزارت کشوردر مهلت قانونی وضعیت شهردار منتخب را مشخص کند

پیغام: رئیس شورای شهر بوشهر در خصوص تعیین صلاحیت شهردار منتخب شهردار بوشهر از سوی وزارت کشور در بیانیه ای به شهروندان توضیحاتی ارائه کرد.

پیغام: رئیس شورای شهر بوشهر در خصوص تعیین صلاحیت شهردار منتخب شهردار بوشهر از سوی وزارت کشور در بیانیه ای به شهروندان توضیحاتی ارائه کرد.

ابودر دهدار در نشست خبری که با حضور خبرنگاران برگزار شد،این بیانیه قرائت کرد و گفت: شهروندان عزيز در خصوص تعيين وضعيت شهردار منتخب بندر بوشهر توسط اين شورا خود را ملزم دانستم تا شرحي از اتفاقات حادث گرديده در خصوص موضوع معنون به استحضار شما عزيزان برسانم:
در ادامه متن کامل بیانه می خوانید:
«صحبتم را با جمله اي از پير جماران امام خميني آغاز مي كنم كه «فرمودند ميزان راي ملت است» حال بايد تمامي مسئولين و مقامات كشور در عمل و نه در شعار به اين مهم توجه نمايند. بر كسي پوشيده نيست كه راي شهروندان در انتخاب اعضاي شورا در تصميمات و مصوبات شوراها تجلي و نمود پيدا مي كند. كه انتخاب شهردار نمادي از اين رجوع به آراء عمومي تلقي مي گردد. اين شورا  پس از كشمكش هاي طولاني شخصي را به عنوان شهردار انتخاب نمود كه سوابقي همچون مدير نمونه كشوري را در كارنامه خود داشته و نكته حائز اهميت اينكه در حال حاضر نيز يكي از مديران كل در سازمان هاي موثر استان بوشهر مي باشند كه همين موضوع جهت احراز صلاحيت و شايستگي ايشان كفايت دارد چه اينكه اگر ايشان چنين صلاحيتي نداشت بايد پرسيده شود اكنون ايشان در سمت فعلي چگونه باقي مانده است؟
اظهارات بنده در اين مقام كه وزير محترم كشور را درعمل انجام شده قرار دهد نيست. اما شهروندان بزرگوار بوشهر حق دارند مطالبه گر اين حق مسلم باشند كه شهرشان شهردار داشته باشد آن هم زماني كه در رويه وزارت محترم كشور مشاهده مي شود حكم شهردار پايتخت با آن همه حساسيت خاص در زماني بسيار كوتاه صادر مي گردد اما تعيين وضعيت شهردار شهر بوشهر براي دومين بار با تاخيري چند ماهه در وزارت كشور گره مي خورد!  مردم اين ديار همچون ساير هم وطنانمان دين خود را به انقلاب ادا كرده اند و اين شجاعت و رشادت را همچون رييس علي دلواريشان باز هم در صورت تجاوز اجنبيان تكرار و تكرار خواهند كرد.
لذا اينكه تعيين وضعيت شهردار منتخب شورايي را كه خود برگزيده اند را با اين وقفه مي بيند حق خواهند داشت خدمتگزاران خود را مورد نقد قرار دهند. اين در حالي است كه مستند به تبصره ٣ ماده ٨٠ قانون تشكيلات وظايف و اختيارات شوراهاي اسلامي وزير محترم كشور موظف بوده تا درخصوص حكم شهردار معرفي شده ظرف ده روز اظهار نظر نمايد و چنانچه شهردار را واجد شرايط  قانوني بداند حكم او را صادر كند با يادآوري اين نكته كه شهردار منتخب صرف نظر از سوابق درخشان در حوزه مديريتي واجد  تمامي شرايط  قانوني موضوع آيين نامه اجرايي شرايط احراز تصدي سمت شهردار بوده است.
حال اينكه منافع بندر بوشهر و حقوق شهروندان آن با توجه به عدم تصدي سمت شهردار منتخب با اين وفقه بگونه اي در ارتباط مي باشد از مقامات محترم اجرايي به خصوص دلسوزان وزارت كشور انتظار است تا نسبت به اعلام نظر خود در خصوص وضعيت شهردار منتخب وفق قوانين اقدام نمايد.»


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=101780

نظـــرات شمـــا