کد خبر : 101777       تاریخ : 1397/05/14 09:48:18
یک واحد عرضه مرغ زنده در آبپخش پلمپ شد
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دشتستان:

یک واحد عرضه مرغ زنده در آبپخش پلمپ شد

پیغام: رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دشتستان از تعطیلی و پلمپ یک واحد غیر بهداشتی فروش مرغ زنده در شهر آبپخش خبر داد.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی اداره دامپزشکی استان بوشهر؛ دکتر فیصل ضرغامی اظهار داشت: طی بازدیدهای نظارتی بعمل آمده و به پیگیریهای مستمر واحد حقوقی اداره کل دامپزشکی استان  و همچنین همکاری نیروی انتظامی آبپخش یک واحد عرضه مرغ زنده پلمپ و از ادامه فعالیت آنان جلوگیری و پرونده فرد متخلف جهت بررسی به مراجع قضایی ارسال شد.

دکتر ضرغامی خاطرنشان کرد: طبق ماده 688 قانون مجازات اسلامی و قوانین سازمان دامپزشکی کشور مراکز فروش مرغ زنده تهدید علیه بهداشت عمومی تلقی شده و در همین راستا با پیگیریهای واحد حقوقی اداره کل دامپزشکی و دستور رئیس دادگاه عمومی آبپخش پلمپ گردیده و با متخلف برخورد قانونی بعمل خواهد آمد.

وی در خصوص مصرف گوشت مرغ تصریح کرد: در صورتی‌که مرغ مصرفی از مرحله کشتارگاه و نظارت بهداشتی دامپزشکی عبور کرده و در مراکز عرضه مجاز به فروش برسد و دارای بسته بندی و تاریخ تولید و انقضای مشخص باشد، هیچگونه خطری برای مصرف وجود ندارد و مردم بدون نگرانی می توانند این محصولات را خریداری و مصرف کنند.

وی همچنین از مردم شهرستان دشتستان درخواست کرد در صورت مشاهده فروشندگان مرغ زنده ، مراتب را به اداره دامپزشکی شهرستان دشتستان و به شماره تلفن 34221413 گزارش نمایند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=101777

نظـــرات شمـــا