کد خبر : 101748       تاریخ : 1397/05/11 13:24
17 نفر در استان تهران مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می‌شوند

17 نفر در استان تهران مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می‌شوند

شاید بتوان گفت جوانان و افرادی که وارد عرصه می‌شوند به میزان افرادی که بازنشسته و مشمول این قانون قرار می‌گیرند تجربه لازم را ندارند اما با توانایی، نیروی جوانی و نگاه توسعه‌ای می‌توان خلأ موجود را پر کرد.

پیغام: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: در استان تهران بین یک یا دو نفر در استانداری و ۱۵ نفر در حوزه شهرداری مشمول این قانون می‌شوند و در دیگر حوزه‌ها تغییری بر مبنای این قانون ایجاد نمی‌شود.

به گزارش «پیغام»؛محمد امامی امین در گفت‌وگو با تسنیم در شهریار، با اشاره به مصوبه جدید مجلس شورای اسلامی مبنی بر عدم به کارگیری بازنشستگان اظهار داشت: بر مبنای این مصوبه مجلس در هفته اخیر برخی از افرادی که تجربیات و داشته‌های گران‌بهایی دارند بازنشسته و از کار برکنار می‌شوند که استاندار تهران نیز مشمول این مصوبه قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به لزوم گردش نخبگان در سیستم اداری کشور بیان کرد: موضوع بازنشستگی امری است که برای هر فردی در سیستم کارمندی رخ می‌دهد که سبب می‌شود افراد جوان، پرشور و دارای انگیزه مضاعف وارد سیستم شده و در مسئولیت‌ها قرار بگیرند که البته لازم است که در کنار این افراد مستعد و جوان از تجربه این افراد نیز بهره بگیریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران افزود: شاید بتوان گفت جوانان و افرادی که وارد عرصه می‌شوند به میزان افرادی که بازنشسته و مشمول این قانون قرار می‌گیرند تجربه لازم را ندارند اما با توانایی، نیروی جوانی و نگاه توسعه‌ای می‌توان خلأ موجود را پر کرد.

امامی امین در ادامه تصریح کرد: هر چند طبق قانون مصوب مجلس در مورد افراد و مسئولیت‌هایی است که با مجوز هیئت دولت در حال خدمت هستند اما استانداری تهران کمترین افراد مشمول این قانون را دارد و در حال حاضر در استان تهران شاید بین یک یا دو نفر در استانداری و در حوزه شهرداری تهران نیز در حدود 15 نفر مشمول این قانون می‌شوند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در دیگر حوزه‌های استان تهران این موضوع را شاهد نیستیم و تغییری بر مبنای این قانون ایجاد نمی‌شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=101748

نظـــرات شمـــا