کد خبر : 101732       تاریخ : 1397/05/11 12:05:21
اتفاق خوب برای محلات جنوبی بوشهر/ نیروگاه اتمی به تعهداتش عمل کند
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر بوشهر:

اتفاق خوب برای محلات جنوبی بوشهر/ نیروگاه اتمی به تعهداتش عمل کند

پیغام:رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر بوشهر از تصویب طرح تفصیلی محلات چهارگانه جنوبی این شهر در شورای عالی شهرسازی کشور خبر داد و گفت: این اتفاق خوبی برای محلات تنگک ها، ریشهر، امامزاده و سرتل خواهد بود.

به گزارش «پیغام»؛پویا دولابی در نطق پیش از دستور خود در نود و نهمین جلسه علنی شورا  افزود: این مهم نتیجه کار گروهی چندساله بین مدیریت شهری، استانداری و راه و شهرسازی استان بوده و باعث می شود تا اهالی این مناطق و مدیریت شهری از بلاتکلیفی در خصوص تملک، تصرف، ساخت و ساز و خدمات رسانی خارج شوند.
وی ادامه داد: ایجاد فضای مطلوب تری برای اهالی با توجه به تسهیلات در نظرگرفته شده در طرح به منظور کیفیت بهتر زندگی از دیگر مزیت های این مصوبه می باشد.
دولابی قانونمند شدن ساخت و ساز و عادلانه شدن ضوابط ساخت و سازها در این مناطق را از دیگر مزیت های طرح تفصیلی محلات جنوبی بوشهر دانست و ادامه داد: در این طرح حقوق مالکانه از دست رفته ساکنین برقرار خواهد شد.
عضو شورای شهر بوشهر با بیان اینکه امیدواریم نیروگاه اتمی به تعهداتش در این طرح به سود محلات جنوبی عمل کند؛ افزود: تصویب طرحی با تمرکز بر روی هم نشینی ایمن نیروگاه اتمی و سکونت گاههای مجاور در شهر قطعی شده است.
دولابی خاطرنشان کرد: در مسیر تصویب طرح تفصیلی محلات جنوبی در شورای عالی شهرسازی بسیاری از اشخاص حقیقی و حقوقی نقش داشتند که در این فرصت وظیفه می دانم از طرح خوبی که مشاور تهیه و به خوبی از آن دفاع کرد، استاندار که دفاع قاطعی از طرح در جلسه نهایی داشت، خورشیدیان معاونت شهرسازی شهرداری، دهدار رییس شورای شهر و موسوی معاون راه و شهرسازی استان تشکر می کنم.

برزگرزاده : شورایاران بازوان اجرایی ما در محلات هستند

رئیس مرکز پژوه های شورا خواستار اختصاص زمان خاص جهت حضور شورایاران محلات در جلسات شورا شد. 

عبدالخالق برزگرزاده  در این جلسه ، با بیان اینکه شورا یاران خالصانه  به عنوان  بازوان اجرایی ما در محلات  تلاش و فعالیت می کنند  خوشبختانه شورایاری محلات نتیجه داده و خیلی فعال در سطح محلات مشغول فعالیت می‌باشند و مردم هم به شورایاران اعتماد پیدا کردند، حتی در کارهای شخصی خود نیز با شورایاران محلات مشورت و همفکری می‌کنند
وی در ادامه افزود با توجه به تغییر  شیوه پذیرش مراجعه کننندگان به شورا که باید فرم پر کرده و درخواست آنها به کمیسیونهای شورا ارجاع داده می شود شورایاران  محلات  به ویژه شورایاران محلات جنوبی درخواست دارند مثل سنوات  قبل   جهت  ارائه مسائل و مشکلات محلات خود  زمان خاصی در جلسات علنی  شورا به آنها اختصاص داده شود
برزگرزاده  بابیان اینکه شورا یاران بازوان اجرایی ما در محلات هستند  خواستار تعیین یک زمان جهت  حضور  شورایاران در جلسات شورا جهت بیان مطالبات  آنها شد


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=101732

نظـــرات شمـــا