کد خبر : 100607       تاریخ : 1397/03/19 11:14:17
گرما در استان بوشهر کمتر می‌شود
مدیرکل هواشناسی بوشهر:

گرما در استان بوشهر کمتر می‌شود

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از توقف روند افزایش دمای هوا در استان بوشهر خبر داد و گفت: پیش بینی می شود دما طی روزهای آینده به طور نسبی کاهش یابد.

به گزارش «پیغام» نادر شفیع‌خدایی در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: مطابق انتظار طی روزهای گذشته دمای هوا در غالب نقاط استان افزایش محسوس و قابل ملاحظه ای یافت.

وی اضافه کرد: دمای هوا در شهرهای برازجان، دیلم، دیر و خورموج به آستانه ۵۰ درجه سلسیوس رسید و پیش‌بینی می‌شود دما طی روزهای آینده به طور نسبی کاهش یابد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده وزش بادهای شدید شمال غربی طی هفته جاری است.

وی بیان کرد: در این مدت دریا به تناوب مواج و متلاطم خواهد بود ضمن اینکه گرد و خاک و گاهی کاهش دید نیز در برخی نقاط پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر افزود: طوبت بالا و نبود وزش باد، باعث شد که صبح امروز مه غلیظ در عسلویه رخ دهد و بر اثر مه غلیظ صبحگاهی دید افقی در عسلویه به ۵۰ متر رسید.

شفیع‌خدایی ادامه داد: برای ۲۴ ساعت آینده آسمان استان صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد، گرد و خاک و گاهی کاهش دید و در برخی نقاط همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: جهت وزش باد غالبا شمال غربی با سرعت ۱۸ تا ۴۴ کیلومتر و گاهی بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر گاهی تا ۲۴۰ سانتیمتر خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: فردا زمان مد اول دریا ساعت پنج و ۵۹ دقیقه بامداد، جزر اول ساعت ۱۲ و ۲۴ دقیقه، مد دوم ساعت ۱۷ و ۳۱ دقیقه و جزر دوم دریا ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه خواهد بود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=100607

نظـــرات شمـــا