مرزخسروی برای اربعین امسال بسته است
جانشین استاندار در ستاد اربعین استان کرمانشاه گفت: مرز خسروی امسال هم برای اربعین بازگشایی نخواهد شد.
كدخبر: 104319
1397/07/26

به گزارش«پیغام» به نقل از ایسنا، جعفر همتی با اعلام این خبر گفت: با وجود تلاش ها و رایزنیهای گسترده دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور، ذوالفقاری معاون امنیتی وزارت کشور، حیدری دبیر ستاد اربعین کشور و پیگیریهای مجدانه بازوند استاندار کرمانشاه و پیگیریهای مستمر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و برادران قرارگاه رمضان، روز گذشته و در جلسه ستاد اربعین کشور عنوان شد که متاسفانه دولت عراق آمادگی لازم را برای بازگشایی مرز خسروی ندارد.

مرز خسروی در شهرستان قصرشیرین استان کرمانشاه قرار دارد.

منبع:
انگیزه استوری های عجیب و غریبی بازیکنان امید چیست؟
حواشی تیم امید گویی تمام شدنی نیست و هر روز خبرهای عجیب جدیدی از اردوی این تیم به گوش می‌رسد.
كدخبر: 104318
1397/07/26

به گزارش «پیغام»؛ روزنامه خبرورزشی نوشت: بعد از این که محمدامین اسدی با یک استوری عجیب و غریب از تیم امید اخراج شد، هفته گذشته این اتفاق برای محمد آقاجانپور دیگر بازیکن این تیم افتاد. محمد آقاجانپور با توضیحاتی کادر فنی تیم را قانع کرد و از اردو کنار گذاشته نشد؛ کاری که اسدی نتوانست انجام دهد.

آقاجانپور گر چه توضیح داد که این پیج متعلق به او نیست و سعی کرد خودش را تبرئه کند اما برخی مستندات باعث می‌شود این ادعا قابل اثبات نباشد و این‎ طور نتیجه‌گیری شود که این بازیکن اتفاقاً شخصاً استوری گذاشته و خودش و تیم را این‌ گونه وارد حاشیه کرده است.

اما سؤال مهمی این وسط ایجاد می‌شود: چطور می‌شود بازیکنان تیم یک اشتباه را دو بار تکرار کنند؟ آیا نباید برخوردی محکم‌تر از چیزی که با اسدی شد انجام می‌گرفت تا زهر چشمی برای بقیه باشد؟ نه... پس قطعاً انگیزه عجیب و غریبی پشت این سلسله استوری‌های عجیب است.

در این باره خبر‌های خوبی از اردوگاه تیم امید به گوش نمی‌رسد؛ این که این جوانان سر به‌ هوا و بازیگوش درگیر یک پروسه شرط‌بندی با یکدیگر شده‌اند و این شرط‌بندی روی استوری‌های اینستاگرام آنهاست. این قضیه وقتی شکل داغ‌تر و جدی‌تر به خود گرفت که بعد از قضیه اسدی، حالا ادامه این بازی دل شیر می‌خواست؛ دلی که اولین‌بار آقاجانپور از خودش نشان داد.

مدیر و کادر فنی تیم امید حتماً باید زودتر به این قضیه ورود و این ماجرا را در نطفه خفه کنند؛ چرا که از بازیکنان جوانی مثل این امیدپوش‌ها اصلاً چیزی که شنیده شده بعید نیست و احتمالاً اگر جلوگیری نشود، آقاجانپور آخرین نفر نخواهد بود.»

منبع:
عذرخواهی نروژ به دلیل بدرفتاری با دخترانی که با نازی‌ها رابطه داشتند
زنانی که با سربازان آلمانی رابطه داشتند با لقب "دختران آلمانی" شناخته شدند و با پایان جنگ به اتهام خیانت به کشور هدف انتقام جویی قرار گرفتند.
كدخبر: 104317
1397/07/26

پیغام: ارنا سولبرگ، نخست وزیر نروژ، رسما در بیانیه ای به نمایندگی از سوی دولت این کشور از زنان نروژی که به خاطر روابط با سربازان آلمانی در دوران جنگ جهانی دوم مورد بدرفتاری قرار گرفتند عذرخواهی کرده است.

به گزارش«پیغام» عصرایران به نقل از بی بی سی نوشت؛ نروژ در جنگ جهانی دوم بی طرف بود اما در آوریل ۱۹۴۰ هدف تهاجم نیروهای نازی قرار گرفت.

تصور می شود که در آن دوره تا ۵۰ هزار زن نروژی روابط نزدیکی با سربازان آلمانی برقرار کردند.

عکسی از اخراج زنان نروژی و فرزندانشان به آلمان در سال ۱۹۴۵

 

هاینریش هیملر، فرمانده معروف "اس اس"، سربازان آلمانی را تشویق می کرد با زنان نروژی بچه‌دار شوند.

هیملر که یکی از قدرتمندترین فرماندهان حکومت هیلتر بود امیدوار بود که زنان نروژی بتوانند به ایجاد "نژاد برتر آریایی"، مفهومی که نازی ها تشویق می کردند، کمک کنند.

بسیاری از این کودکان نروژی-آلمانی در زایشگاه های موسوم به لبنزبورن (چشمه حیات) که از ۱۹۴۱ توسط نازی ها در این کشور تاسیس شد به دنیا آمدند.

زنانی که با سربازان آلمانی رابطه داشتند با لقب "دختران آلمانی" شناخته شدند و با پایان جنگ به اتهام خیانت به کشور هدف انتقام جویی قرار گرفتند.

مجازات آنها شامل محرومیت از حقوق مدنی، بازداشت و اخراج به آلمان به همراه کودکانشان بود.

  یک زایشگاه موسوم به "چشمه حیات" که نازی ها ایجاد کرده بودند

 

"رفتار تحقیر آمیز"

خانم سولبرگ در رویدادی به مناسبت ۷۰ امین سالگرد اعلامیه جهانی حقوق بشر سازمان ملل متحد در روز چهارشنبه گفت: "دختران جوان نروژی که با سربازان آلمانی رابطه داشتند یا مظنون به این نوع روابط بودند، قربانی رفتاری تحقیر آمیز شدند."

"نتیجه گیری ما این است که مقام های نروژی این اصل بنیادی که هیچ شهروندی را نمی توان بدون محاکمه مجازات یا به طور فراقانونی محکوم کرد نقض کردند."

نقش صلیب شکسته نازی ها در اسلو پس از اشغال توسط نازی ها

 

او افزود: "امروز من به نمایندگی از سوی دولت می خواهم از این گروه پوزش بخواهم."

تصمیم برای عذرخواهی از این زنان پس از انتشار گزارش "مرکز هولوکاست و اقلیت ها" درباره اقدامات بعد از جنگ دولت نروژ گرفته شد.

نویسندگان این گزارش خواستار عذرخواهی دولت نروژ بودند.

رایدار گابلر که در این مراسم شرکت کرد به رسانه های نروژی گفت که این عذرخواهی برای خانواده اش بسیار ارزشمند است.

مادر او، الس هوت، اهل سارپسبورگ در سال ۱۹۴۴ بیست و دو ساله بود که عاشق یک سرباز ۲۵ ساله آلمانی شد.

آقای گابلر گفت: "کسانی که مستقیما تحت تاثیر قرار گرفتند دیگر در کنار ما نیستند.... اما این برای خانواده و فرزندان آنها مهم است."

تصور می شود که روابط زنان نروژی با سربازان آلمانی به تولد ۱۰ تا ۱۲ هزار نفر منجر شده باشد.

بعضی از آن کودکان هم هدف اقدامات انتقام جویانه قرار گرفتند؛ از جمله به موسسات خاص پرورشی یا به سایر خانواده سپرده شدند.

نخست وزیر نروژ اذعان کرد حقوق شهروندی این زنان نقض شده بود

 

 

منبع:
موکب‌ها و ایستگاه‌های صلواتی داخل مرز پذیرای از زائران در مسیر برگشت باشند
پیغام: رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور گفت: استراتژی و راهبرد موکب‌ها و ایستگاه‌های صلواتی داخل مرز کشور باید پذیرایی از زائران در ایام برگشت از پیاده‌روی اربعین حسینی باشد.
كدخبر: 104316
1397/07/26

به گزارش«پیغام»؛نوشاد نوشادی در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: اربعین حسینی امروز به یک گفتمان دینی تبدیل شده که این گفتمان باعث هم‌گرایی و وحدت بین امت اسلامی شده است.

وی اضافه کرد: پیاده‌روی اربعین کمر دشمنان انقلاب اسلامی را خم کرده است و این همایش عظیم و بی‌بدیل جهانی فرصتی مناسب برای تبلیغ دین و تبیین فرهنگ عاشورا و شهادت طلبی است که باید هرسال باشکوه‌تر از سال‌های گذشته و همراه با شور و شعور حسینی برگزار شود.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور با بیان اینکه اکثر شهدای مدافع حرم از شرکت‌کنندگان پیاده‌روی اربعین بوده‌اند خاطرنشان کرد: خروجی پیاده روی اربعین باید تربیت مدافعان حرم و تقویت روح مقاومت و حریت باشد.

لزوم احترام به آداب و رسوم مردم عراق​

نوشادی ادامه داد: موکب‌ها و ایستگاه‌های صلواتی داخل مرز کشور باید در ایام برگشت زائرین در راستای پذیرایی و استقبال از شرکت‌کنندگان پیاده‌روی اربعین آمادگی کامل و اهتمام داشته و هیئت‌های مذهبی به این مهم توجه ویژه کنند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به رهنمودهای ریاست سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص محتوابخشی به مراسم و مجالس دهه آخر صفر و اربعین حسینی، از هیئت‌های مذهبی خواست تا نسبت به تبلیغ اسلام عاشورایی و تبیین فرهنگ عاشورا و ترویج نهضت حسینی با رعایت بایدها و نبایدها به این مهم اهتمام و توجه ویژه داشته باشند.

ایجاد ۱۵۰۰ موکب در عراق

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور توجه به نکات بهداشتی فرهنگی امنیتی و ایمنی و احترام به آداب و رسوم مردم عراق و نایب‌الزیاره شدن برای شهدا و جانبازان عزیز و ترویج فرهنگ شهادت طلبی را خواستار شد.

نوشادی گفت: طبق پیش بینی مسئولین ستاد بازسازی عتبات عالیات و ستاد مرکزی اربعین نزدیک به هزار و ۵۰۰ موکب شناسنامه‌دار از ایران در مرزهای کشور و حد فاصل نجف تا کربلا و دیگر شهرهای مذهبی و مقدس کشور عراق مستقر می‌شوند و امسال جمعیتی نزدیک به سه میلیون نفر از ایران اسلامی در پیاده روی اربعین شرکت می‌کنند.

 

منبع:
امضا تفاهم نامه همکاری ما بین سمت و دانشگاه بوشهر
پیغام: سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) و دانشگاه خلیج فارس بوشهر تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
كدخبر: 104315
1397/07/26

به گزارش«پیغام» به نقل از ایرنا، رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر چهارشنبه شب در آیین امضای این تفاهم نامه گفت: براساس این تفاهم نامه کارهای پژوهشی با اسناد به اسناد مرکز اسناد دانشگاه خلیج فارس و تهیه و تدوین کتاب های مورد نیاز دانشجویان انجام می شود.
وی بیان کرد: سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها در زمینه انجام امور پژوهشی روی اسناد فهرست شده در مرکز اسناد دانشگاه خلیج فارس و انتشار آن در قالب مجموعه مقالات می تواند کمک شایانی به دانشگاه کند.
مصلح اظهار داشت: پیشنهاد می‌شود اسناد موجود در مرکز اسناد دانشگاه، با یاری سازمان سمت در قالب سمینار، کنفرانس، طرح پژوهشی یا پایان‌نامه تحلیل و مجموعه پژوهش‌های انجام شده برای عرضه داخلی و بویژه بین‌المللی، در اختیار این سازمان قرار گیرد.
سرپرست سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها نیز با اشاره به اهمیت خلیج فارس و انجام کار پژوهشی در این زمینه گفت: خلیج فارس، قلب کشور ماست و موظفیم از چیزی که به ایران تعلق دارد، صیانت کنیم.
محمد ذبیحی افزود: در این ارتباط همه تلاش خود را بکار گرفته تا نتیجه پژوهش‌ها و تحلیل‌های اسناد موجود را به عنوان یک سند جامع در سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها منتشر کرده و به نقاط مختلف دنیا ارسال کنیم.
وی گفت: گام نخست، انتشار این اسناد و قرار گرفتن آن در دست دانشجویان و پژوهشگران است.
ذبیحی ادامه داد: سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها با انتشار یک فراخوان از پروژه‌هایی که بر اساس این اسناد و با موضوع مرتبط انجام شوند، حمایت می‌کند.
دانشگاه خلیج فارس نخستین دانشگاه دولتی وابسته به وزارت علوم در استان بوشهر است.
این دانشگاه با حدود هفت هزار دانشجو در 29 رشته کارشناسی، 48 رشته کارشناسی ارشد و 13 رشته دکترا، جهت گیری خود را در حوزه کار آفرینی قرار داده و این دانشگاه از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان پایلوت دانشگاه کار آفرین انتخاب شده است.

منبع:
کشف 40 کیلو گرم تریاک در عملیات پلیس بوشهر و فارس
وی با اشاره به انهدام باند توزیع مواد مخدر در عملیات مشترک پلیس بوشهر و فارس خاطرنشان کرد: در این عملیات مشترک یک باند توزیع مواد مخدر منهدم و ۴۰ کیلوگرم تریاک کشف شد.
كدخبر: 104314
1397/07/26

پیغام: رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر گفت: باند توزیع مواد مخدر در عملیات مشترک پلیس بوشهر و فارس منهدم شد.

به گزارش«پیغام»؛عبدالرضا شبانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مقابله و مبارزه با توزیع و انتقال مواد مخدر را در دستور کار داریم و در این راستا برنامه‌های اطلاعاتی و عملیاتی متعددی اجرا می شود.

وی با اشاره به انهدام باند توزیع مواد مخدر در عملیات مشترک پلیس بوشهر و فارس خاطرنشان کرد: در این عملیات مشترک یک باند توزیع مواد مخدر منهدم و ۴۰ کیلوگرم تریاک کشف شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر اضافه کرد: با انجام رصد اطلاعاتی به صورت ویژه فعالیت یک باند تهیه و توزیع مواد مخدر که به صورت حرفه‌ای و عمده در امر تهیه و توزیع مواد مخدر در سطح استان و استان های همجوار فعالیت داشتند زیر نظر گرفته شد.

وی افزود: ابتدا با شروع تحقیقات و انجام اقدامات اطلاعاتی شبانه روزی به مدت چند هفته و بررسی موضوع توسط ماموران مجرب این پلیس، عوامل باند و نحوه فعالیت آنان مورد بررسی قرار گرفت، که در نهایت مشخص شد سرکرده باند با همکاری دیگر مرتبطین خود مواد مخدر را در یکی از شهرستان های استان فارس بارگیری و قصد انتقال آن به استان های مرکزی را دارند.

شبانی تصریح کرد: با محرز شدن موضوع، پس از هماهنگی با پلیس مبارزه با مواد مخدر استان فارس یک تیم ویژه به محل تردد احتمالی سوژه اعزام و نسبت به کنترل این محور اقدام کردند.

وی بیان داشت: نهایتا یک دستگاه کامیون مربوط به اعضاء باند شناسایی و متوقف شد و در بازرسی فنی و دقیق از کامیون مقدار ۴۰ کیلو گرم مواد مخدر از نوع تریاک که به صورت کاملا حرفه ای جاساز شده بود کشف شد.

سرهنگ شبانی با تقدیر از پلیس مبارزه با موادمخدر استان فارس به منظور همکاری برای کشف این محموله گفت: در این عملیات سرکرده باند دستگیر و همدستان وی شناسایی و تلاش برای دستگیری آنها ادامه دارد.

منبع:
تخریب کومه های صید پرندگان شکاری در منطقه مند+عکس
پیغام: سرپرست حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: یگان حفاظت محیط زیست این استان کومه های صید پرندگان شکاری منطقه حفاظت شده مند را تخریب کرد.
كدخبر: 104313
1397/07/26

به گزارش«پیغام» به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان،فرهاد قلی پور اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل زنده گیری پرندگان شکاری در توسط متخلفان و آسیب رسانان به محیط زیست ماموران یگان حفاظت این اداره کل، طی عملیاتی با همکاری ماموران منطقه حفاظت شده مند، کومه های صید این پرندگان در خطر انقراض  را تخریب کردند.

وی در این باره گفت: ماموران یگان حفاظت از بامداد روز چهارشنبه در منطقه نوار ساحلی مند تا دیر توانستند تعداد هفت کومه صید پرندگان شکاری کشف و تخریب نمایند.

قلی نژاد افزود: در این عملیات یک نفر متخلف دستگیر و تعداد ۲۱ رشته تور زنده گیری پرنده شکاری ، ۱۰ قطعه کبوتر، ۳ بهله دلیجه و دیگر اسباب و ادوات شکار و صید ضبط گردید.

وی ادامه داد: لازم بذکر است که گشت سیار یگان حفاظت با حضور فعال خود وبا همکاری ماموران  واحد های سطح استان توانسته اند مناطق را جهت ورود شکارچیان نسبت به سالهای گذشته نا امن تر سازند.

 

 

 

 

 

منبع:
وزیر آموزش وپرورش در برابر کلاسها و موسسات کنکور تسلیم شد؟
کتب کمک‌درسی در سالیان اخیر، بزرگ‌ترین فریب( مودبانه‌ترین تعبیر) بر ذهن و روح و سلامت روان دانش‌آموزان ماست؛ در این دوران تحریم، بیاییم این «خودتحریمی» را هم اضافه کنیم و قداست قلم و طهارت کاغذ را به قربانگاه مافیای «سوال‌فروشی» و «تربیت طوطی» نکشیم.‏
كدخبر: 104312
1397/07/26

به گزارش«پیغام» روزنامه اطلاعات نوشت:عقل سلیم حکم می‌کند که در مصاف نابرابر، خود را به مهلکه نیفکنی. همین فرمول ساده، وزیر آموزش و پرورش را برآن‌‌داشت تا در میدان جنگی که یک سوی آن سیاهی لشگر تیراژ میلیونی کتا‌ب‌های کمک‌درسی و فرماندهان کنکوری هستند و آتش تهیه‌شان توسط رسانه ملی تأمین می‌شود، صادقانه و‌ مظلومانه دست‌هایش را بالا ببرد و عطای این هماوردی را به لقایش ببخشد.

اکنون که وزیر محترم از جایگاه بالاترین مسئول در آموزش و‌ پرورش کودکان و نوجوانان، سپر انداخته و‌ دست تسلیم بالا برده، چرا لشکر انبوه این سوی میدان به مبارزه منفی روی نیاورَد؟ این لشکر بزرگ، دانش آموزان‌اند و فرماندهان آنها، مدارس؛ و آتش‌تهیه این مبارزه منفی، والدین. اما باید همه این لشکریان به این باور برسند، که عِدّه و عُدّه آن سوی میدان و نیز طبل غرّان پشت جبهه‌شان جز با تغییر بینش جامعه فرهنگی زمین‌گیر نخواهند شد.

 

 

کتب کمک‌درسی در سالیان اخیر، بزرگ‌ترین فریب( مودبانه‌ترین تعبیر) بر ذهن و روح و سلامت روان دانش‌آموزان ماست؛ در این دوران تحریم، بیاییم این «خودتحریمی» را هم اضافه کنیم و قداست قلم و طهارت کاغذ را به قربانگاه مافیای «سوال‌فروشی» و «تربیت طوطی» نکشیم.‏

 

منبع:
مردی که چهار نفر از عضای خانواده‌اش را به قتل رساند
رییس پلیس پیشگیری تهران از دستگیری مردی که به طرز هولناکی اقدام به قتل دو دخترش و پدر و مادر همسرش کرده بود، خبر داد.
كدخبر: 104311
1397/07/26

به گزارش «پیغام»،؛ سرهنگ کیوان ظهیری در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: حوالی ساعت ۱۵ دیروز مردی ۴۷ ساله به همراه برادرش به کلانتری ۱۳۲ نبرد مراجعه کرده و اعلام کرد که چهار نفر از اعضای خانواده‌اش را به قتل رسانده است.

وی با بیان این که بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت، گفت: ماموران با اطمینان از صحت اظهارات این فرد به محل اعزام شده و با ورود به آپارتمانش در محدوده خیابان نبرد جنوبی با اجساد غرق در خون دو دختر جوان و یک پیرمرد و پیرزن مواجه شدند.

ظهیری با بیان این که بلافاصله موضوع به بازپرس کشیک قتل اطلاع داده شد، گفت: این فرد در اظهارات خود صراحتا به قتل اعضای خانواده‌اش به دلیل اختلاف خانوادگی با همسرش اعتراف کرد.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به اعترافات این فرد گفت: متهم که ۴۷ سال سن دارد، حوالی ساعت ۲۲ سه‌شنبه پس از خرید مقادیر زیادی شیر و موز به خانه خود مراجعه کرد. همسر او از حدود یک هفته قبل خانه را ترک کرده و به کرج رفته بود اما دو دختر ۱۹ و ۱۷ ساله و والدین همسرش در خانه حضور داشتند.

وی با بیان این که متهم اقدام به درست کردن شیرموز برای اعضای خانواده خود کرده و در آن داروی خواب‌آور ریخته بود، گفت: دو دختر و والدین همسرش متهم پس از نوشیدن شیرموز با حالت خواب‌آلودگی رو به رو شده و به همین دلیل دو دختر به اتاق خواب خود رفته و پیرمرد و پیرزن نیز در اتاق پذیرایی به خواب می‌روند.

ظهیری با بیان این که دقایقی بعد این مرد نقشه شوم خود را عملیاتی کرد، گفت: بنابر اعترافات متهم ، این مرد ابتدا به آشپزخانه رفته و کاردی ۴۰ سانتی‌متری را برداشته و سپس به اتاق خواب دخترانش رفته و سعی در خفه کردن دختر ۱۹ ساله‌اش که دانشجوی حقوق بوده کرده اما موفق نشده و به همین دلیل با چاقو گلوی دخترش را می‌برد.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ افزود: متهم که به ادعای خودش ۲۵ سال است که در رشته ورزشی بوکس فعالیت دارد، سپس بالای سر دختر ۱۷ ساله‌اش رفته و با ضربات مشت قصد کشتن او را داشته اما در ادامه اقدام به بریدن گلوی دختر دیگرش کرده و به اتاق پذیرایی می‌رود. در آنجا ابتدا پدر ۷۹ همسرش را به همین شیوه به قتل می رساند و در حالی که مادر ۷۰ ساله همسرش از خواب بیدار شده بود با وارد کردن ضربات متعدد چاقو به شکم و گلوی این پیرزن او را نیز به قتل رسانده است.

ظهیری با بیان این که متهم پس از ارتکاب قتل در حوالی ساعت یک بامداد از خانه خارج نمی‌شود، افزود: این فرد تا ساعت ۱۵ در خانه بود و پس از آن با برادرش به کلانتری نبرد مراجعه کرده و پرده از راز این جنایت برداشت.

وی انگیزه متهم از ارتکاب جنایت را بر اساس اعترافات قاتل اختلاف خانوادگی با همسرش اعلام کرد و گفت: این فرد در اعترافات خود مدعی شد که پدر و مادر همسرش نقش زیادی در مشکلات خانوادگی آنها داشته‌اند و چون دلش نمی‌خواسته که دخترانش در آینده شبیه به مادرشان شوند، آنها را نیز به قتل رسانده است.

به گفته رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ، در حال حاضر متهم با دستور بازپرس ویژه قتل در بازداشت است و تحقیقات از وی ادامه دارد.

 

منبع:
مردی که چهار نفر از عضای خانواده‌اش را به قتل رساند
رییس پلیس پیشگیری تهران از دستگیری مردی که به طرز هولناکی اقدام به قتل دو دخترش و پدر و مادر همسرش کرده بود، خبر داد.
كدخبر: 104310
1397/07/26

به گزارش «پیغام»،؛ سرهنگ کیوان ظهیری در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: حوالی ساعت ۱۵ دیروز مردی ۴۷ ساله به همراه برادرش به کلانتری ۱۳۲ نبرد مراجعه کرده و اعلام کرد که چهار نفر از اعضای خانواده‌اش را به قتل رسانده است.

وی با بیان این که بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت، گفت: ماموران با اطمینان از صحت اظهارات این فرد به محل اعزام شده و با ورود به آپارتمانش در محدوده خیابان نبرد جنوبی با اجساد غرق در خون دو دختر جوان و یک پیرمرد و پیرزن مواجه شدند.

ظهیری با بیان این که بلافاصله موضوع به بازپرس کشیک قتل اطلاع داده شد، گفت: این فرد در اظهارات خود صراحتا به قتل اعضای خانواده‌اش به دلیل اختلاف خانوادگی با همسرش اعتراف کرد.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به اعترافات این فرد گفت: متهم که ۴۷ سال سن دارد، حوالی ساعت ۲۲ سه‌شنبه پس از خرید مقادیر زیادی شیر و موز به خانه خود مراجعه کرد. همسر او از حدود یک هفته قبل خانه را ترک کرده و به کرج رفته بود اما دو دختر ۱۹ و ۱۷ ساله و والدین همسرش در خانه حضور داشتند.

وی با بیان این که متهم اقدام به درست کردن شیرموز برای اعضای خانواده خود کرده و در آن داروی خواب‌آور ریخته بود، گفت: دو دختر و والدین همسرش متهم پس از نوشیدن شیرموز با حالت خواب‌آلودگی رو به رو شده و به همین دلیل دو دختر به اتاق خواب خود رفته و پیرمرد و پیرزن نیز در اتاق پذیرایی به خواب می‌روند.

ظهیری با بیان این که دقایقی بعد این مرد نقشه شوم خود را عملیاتی کرد، گفت: بنابر اعترافات متهم ، این مرد ابتدا به آشپزخانه رفته و کاردی ۴۰ سانتی‌متری را برداشته و سپس به اتاق خواب دخترانش رفته و سعی در خفه کردن دختر ۱۹ ساله‌اش که دانشجوی حقوق بوده کرده اما موفق نشده و به همین دلیل با چاقو گلوی دخترش را می‌برد.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ افزود: متهم که به ادعای خودش ۲۵ سال است که در رشته ورزشی بوکس فعالیت دارد، سپس بالای سر دختر ۱۷ ساله‌اش رفته و با ضربات مشت قصد کشتن او را داشته اما در ادامه اقدام به بریدن گلوی دختر دیگرش کرده و به اتاق پذیرایی می‌رود. در آنجا ابتدا پدر ۷۹ همسرش را به همین شیوه به قتل می رساند و در حالی که مادر ۷۰ ساله همسرش از خواب بیدار شده بود با وارد کردن ضربات متعدد چاقو به شکم و گلوی این پیرزن او را نیز به قتل رسانده است.

ظهیری با بیان این که متهم پس از ارتکاب قتل در حوالی ساعت یک بامداد از خانه خارج نمی‌شود، افزود: این فرد تا ساعت ۱۵ در خانه بود و پس از آن با برادرش به کلانتری نبرد مراجعه کرده و پرده از راز این جنایت برداشت.

وی انگیزه متهم از ارتکاب جنایت را بر اساس اعترافات قاتل اختلاف خانوادگی با همسرش اعلام کرد و گفت: این فرد در اعترافات خود مدعی شد که پدر و مادر همسرش نقش زیادی در مشکلات خانوادگی آنها داشته‌اند و چون دلش نمی‌خواسته که دخترانش در آینده شبیه به مادرشان شوند، آنها را نیز به قتل رسانده است.

به گفته رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ، در حال حاضر متهم با دستور بازپرس ویژه قتل در بازداشت است و تحقیقات از وی ادامه دارد.

 

منبع:
رانندگی پوتین با لیموزین +عکس
پیغام: رئیس جمهور روسیه که میزبان همتای مصری خود است، برای السیسی با لیموزین رانندگی کرد.
كدخبر: 104309
1397/07/26

به گزارش«پیغام» به نقل از خبرگزاری تسنیم، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در نشست خبری مشترک خود با عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر که به این کشور سفر کرده است گفت: ما اقدامات خود درباره حل و فصل بحران سوریه و جزئیات توافق روسیه و ترکیه درباره سوریه را به اطلاع مصر رساندیم.

پوتین و السیسی چهارشنبه توافقنامه همکاری استراتژیک بین مصر و روسیه را در شهر سوچی امضا کردند.

اما رئیس جمهور روسیه به همتای مصری خود یک خودروی خاص روسی به نام لیموزین «Aurus» را نیز نشان داد و برای السیسی رانندگی هم کرد.

 

 

منبع:
افشانی: اتهام شنود؛کثیف‌ترین اتهام در طول دوران خدمتم
شاید کثیف‌ترین اتهامی که در طول دوران خدمتم شنیدم، اتهام شنود بود. کسی که چنین مصاحبه‌ای را کرد، بلافاصله آن مصاحبه را تکذیب کرد..
كدخبر: 104308
1397/07/25

پیغام: شهردار تهران در خصوص دیدار خود با لاریجانی و اینکه بدون وقت قبلی به دیدار رییس مجلس رفته است، گفت: رئیس مجلس در این رابطه شخصا با من تماس گرفت و آقای لاریجانی و دفتر ایشان هم برای تایید این موضوع هستند.

به گزارش«پیغام» به نقل از ایلنا، محمدعلی افشانی شهردار تهران در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص زمان پایان کار خود گفت: من احساس مسئولیت اجتماعی دارم و گفتم هر زمان که شما اعلام کنید که آسیب نمی‌بینید، آماده‌ام بروم اما تا زمانی که لازم باشد و قانون اجازه دهد، هستم. در تمام دوران خدمت و مسئولیتم همواره گفته‌ام که مبنای عمل من قانون است و الان هم مبنای عمل من قانون است اگر قانون شامل حال بنده شود حتی یک ساعت بعد از موعد مقرر نخواهم ماند، اگر هم قانون این باشد که بمانم می‌مانم و به مردم خدمت می‌کنم.

وی در خصوص دیدار خود با لاریجانی و اینکه بدون وقت قبلی به دیدار رییس مجلس رفته است، گفت: ممنون هستم که این سوالات را می‌پرسید و متاسفم برای برخی بی‌اخلاقی‌ها . آقای لاریجانی به من زنگ زدند و در خصوص موضوعی کاری بحث کردند و بعد من به ایشان گفتم می‌خواهم شما را ببینم که ایشان گفتند فردا بیایید. گفتم فردا جلسه دولت است پس‌فردا می‌آیم و ایشان از ۱۱:۳۰ تا ۱۲:۳۰ وقت گذاشتند و هرچه غیر از این گفته شده کذب و بی‌اخلاقی محض است. آقای لاریجانی و دفتر ایشان هم برای تایید این موضوع هستند. ایشان حتی به محض صحبت من گفتند فردا بیا که من نتوانستم.

شهردار تهران در خصوص جلسه‌ای برای بررسی موضوع شهرداران کلان شهرها گفت: من اصلا در آن جلسه تعمدا شرکت نکردم. برای مسئول ماندن نه تلاش می‌کنم و نه چنین چیزی در روحیه من است. تنها چیزی که من را در این سمت نگه داشته احساس مسئولیت است که در قبال جامعه و مردم و در قبال شورایی که با رای قاطع من را انتخاب کرد، دارم. کلا در این فضا وارد نمی‌شوم.

در خصوص صحبت با لاریجانی گفت: با ایشان در مورد مسائل شهر صحبت کردم و در انتها هم در این مورد گفتند که گفتم هرچه قانون تصمیم بگیرد من تابع هستم.

شهردار تهران در پاسخ به این سوال که چرا در روزهایی که ماندن وی در شهداری چندان مشخص نیست، دست به تغییرات مدیریتی زده است؟ اظهار داشت: من از ابتدا تا به امروز به مرور و به تدریج تغییرات در شهرداری را آغاز کرده‌ام. به اعضای شورا نیز اعلام کردم تا روز آخر عزل و نصب‌ها را خواهم داشت. دلیل ماندگاری من هم این است که مردم به صورت میلیونی اعضای شورای شهر را انتخاب کردند. اعضای شورا نیز بنده را انتخاب کرده‌اند. من در قبال مردم و شورایی که یکدست اصلاح‌طلب است و با ۱۹ رای از ۲۱ رای انتخاب کرده، احساس مسئولیت اجتماعی دارم.

افشانی درباره اتهام شنود معاونان شهرداری توسط وی گفت: شاید کثیف‌ترین اتهامی که در طول دوران خدمتم شنیدم، اتهام شنود بود. کسی که چنین مصاحبه‌ای را کرد، بلافاصله آن مصاحبه را تکذیب کرد. به دلیل اینکه این اتهام بسیار زشتی بود، بلافاصله پس از انتشار این خبر، من برای اولین بار در طول دوران خدمتم، به روابط عمومی شهرداری دستور دادم هم از سایت‌هایی که این خبر را منتشر کردند و هم از کسی که چنین ادعایی را مطرح کرده است، شکایت کند تا در مراجع حقوقی و قانونی پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: بلافاصله آنها این خبر را تکذیب کردند ولی آن سایت بعدا نوار صوتی را منتشر کرد. این پرونده به دستگاه قضایی رفته و در آینده مورد بررسی می‌شود تا براساس قانون نسبت به کسانی که آن ادعای زشت و پلشت را مطرح کردند، عمل شود.

منبع:
اولین عکس منتشر شده از جنازه طراح اصلی حمله به اهواز
عکسی که در ادامه می بینید در شبکه های اجتماعی به عنوان اولین تصویر از جنازه طراح اصلی حمله به اهواز منتشر شده است.
كدخبر: 104307
1397/07/25

عکسی که در ادامه می بینید در شبکه های اجتماعی به عنوان اولین تصویر از جنازه طراح اصلی حمله به اهواز منتشر شده است. «ابوضحی»، امیر داعش در استان دیاله در عملیات غافلگیرانه نیروهای مقاومت در استان دیاله عراق توسط سپاه پاسداران به هلاکت رسید.

 

منبع:
عکس/ صف عبور زائران اربعین از مرز شلمچه
زائران اربعین این روزها راهی شده‌اند و مرز شلمچه و بصره شلوغ شده است.
كدخبر: 104306
1397/07/25

 زائران اربعین این روزها راهی شده‌اند و مرز شلمچه و بصره شلوغ شده است. در این میان نکته جالبی که وجود دارد این است که مردم از مرز شلمچه خیلی راحت عبور می‌کنند، اما به دلیل ازدحام در ورودی مرز عراق در بصره، تقریبا معطلی چهار تا پنج ساعته دارند تا مُهر ورود به کشور در ویزای‌شان بخورد.

 

منبع:
گوگل عربستان را تحریم کرد
گوگل از آخرین شرکت‌های تکنولوژی بود که به تحریم کنندگان کنفرانس سرمایه گذاری در عربستان سعودی پیوست.
كدخبر: 104305
1397/07/25

به گزارش«پیغام» به نقل از ایسنا، به نقل از رویترز، با توجه به مفقود شدن جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستانی در سفارت عربستان سعودی در ترکیه و همچنین احتمال سر به نیست کردن آن از سوی دولت این کشور، بسیاری از شرکت های مختلفی که قرار بود در کنفرانس سرمایه‌گذاری Future Investment Initiative Summit ریاض که از تاریخ 23 اکتبر (اول آبان) سال جاری میلادی آغاز بکار کند شرکت کنند، حالا اعلام کرده‌اند که تحت تاثیر مسائل بوجود آمده اخیر، این کنفرانس را تحریم خواهند کرد.

دایان گرین – مدیر ارشد اجرایی خدمات ابری گوگل – با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که وی نیز بعنوان نماینده گوگل در کنفرانس مذکور شرکت نخواهد کرد.

وی از توضیحات بیشتر در خصوص عدم شرکت در کنفرانس سرمایه گذاری ریاض خودداری و تنها به اعلام تحریم این رویداد بسنده کرده است.

پیش از این نیز شرکت های بزرگ و بانک های بسیاری نظیر فورد، اوبر ، جی پی مورگان و غیره نیز به تحریم کنندگان این کنفرانس سرمایه گذاری پیوسته بودند تا عرصه را بر دولت عربستان سعودی تنگ کنند و اعتراض خود را به این موضوع نشان دهند.

منبع:
پلیس: یکسال حبس مجازات افرادی که اقدام به دستکاری پلاک خود کنند
به گفته رئیس پلیس راهور تهران بزرگ مجازات افرادی که اقدام به دستکاری پلاک خود کنند مجازاتشان 6 ماه تا یکسال حبس است البته این علاوه بر جریمه‌هایی است که صورت می‌گیرد.
كدخبر: 104304
1397/07/25

پیغام: به گفته رئیس پلیس راهور تهران بزرگ مجازات افرادی که اقدام به دستکاری پلاک خود کنند مجازاتشان 6 ماه تا یکسال حبس است البته این علاوه بر جریمه‌هایی است که صورت می‌گیرد.

به گزارش«پیغام» به نقل از فارس، سردار مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در نشست خبری مشترک شهرداری تهران و پلیس برای آغاز فاز دوم طرح کاهش که از اول آبان اجرایی می‌شود، گفت: آلودگی هوا و ترافیک دو معضل اساسی کلانشهر تهران است و طبیعی است در هر دو حوزه نیازمند اقدامات جدی هستیم.

وی با بیان اینکه در بحث آلودگی هوا مصوبات قانونی زیادی وجود دارد گفت: قطعا نیروی انتظامی با متخلفینی که فاقد معاینه فنی هستند برخورد می‌کند.

مهماندار با اشاره به اینکه موضوع سلامت شهروندان قابل اغماض نیست گفت:‌در این زمینه نیروی انتظامی ورود جدی می‌کند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه دوربین‌ها خودروهایی که فاقد معاینه فنی باشند را 50 هزار تومان روزانه جریمه می‌کنند گفت: به عنوان مثال اگر فردی 10 روز تردد کند باید 500 هزار تومان جریمه دهد.

وی با بیان اینکه در تمامی معابر شهر تهران اعمال قانون صورت می‌گیرد، گفت: حتی دوربین‌هایی که کد اخذ جریمه معاینه فنی را نداشتند به این کد مجهز شدند.

به گفته مهماندار امکان ندارد از این پس خودرویی در معابر تهران حرکت کند و توسط این دوربین‌ها دیده نشود و قطعاً اغماضی برای متخلفین وجود ندارد.

وی در خصوص افرادی که پلاک‌های خود را مخدوش می‌کنند گفت:‌قطعا عده‌ای هستند که قانون را دور می‌زنند و ما هم با آنها برخورد می‌کنیم که تعداد آنها بالا نیست کسی که پلاک خود را می‌پوشاند مرتکب جرم می‌شود و ما روزانه تعداد زیادی پرونده برای این افراد درست می‌کنیم و قطعا این افراد بر اساس قانون مجازات می‌شوند.

به گفته رئیس پلیس راهور تهران بزرگ مجازات افرادی که اقدام به دستکاری پلاک خود کنند مجازاتشان 6 ماه تا یکسال حبس است البته این علاوه بر جریمه‌هایی است که صورت می‌گیرد.

وی در خصوص معاینه فنی خودروها گفت: خودروهایی که 4 سال از تولیدشان می‌گذرد باید برای دریافت معاینه فنی مراجعه کنند کنترل‌های میدانی صورت می‌گیرد و اگر خودرویی معاینه فنی داشته باشد اما به هر دلیلی دودزا به آن خودرو پلاک تعمیری می‌دهند و بعد از 48 حق تردد ندارد و اگر تردد کند به پارکینگ منتقل می‌شود.

مهماندار در خصوص معاینه فنی جعلی گفت: ممکن است یکسری افراد سودجو برای فروش معاینه فنی مراجعه۹ کنند اما تأکید می‌کنم اطلاعات تمام کسانی که به مراکز معاینه فنی مراجعه می‌کنند ثبت و از آنها عکس گرفته می‌شود و این افراد اطلاعاتشان در سیمفا ثبت می‌شود درصورتی که معاینه فنی جعلی داشته باشند سوابقی در سامانه ندارند و آنها جریمه می‌شوند.

وی گفت: در 6 ماه اول امسال بیش از یک میلیون ثبت تخلف معاینه فنی داشته‌ایم و همچنین 20 هزار مورد خودروی دودزا داشته‌ایم که با آنها برخورد شده است.

مهماندار همچنین در پاسخ به این پرسش که پول جریمه‌های معاینه فنی چه می‌شود،‌گفت: تمام مبالغ جریمه‌ای به حساب خزانه می‌رود و هیچ چیز در دست نیروی انتظامی نیست.

وی در خصوص اجرای طرح کاهش از ابتدای آبان گفت:‌ تضمین می‌دهیم که این طرح انجام می‌شود و ما برای اجرا در کنار شهرداری هستیم. و از ابتدای آبان خودروهای فاقد معاینه فنی جریمه می‌شوند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ همچنین در خصوص بخشش برخی از جرائم گفت: در نیروی انتظامی و پلیس بخششی در جرائم وجود ندارد اما اگر کسی اعتراض به جرائم داشته باشد و مستنداتی ارائه کند که جریمه‌اش درست نبوده آن را اصلاح می‌کنیم.

مهماندار در پایان تأکید کرد: سازمان‌های دولتی هم بدانند که اگر بخواهند خودروی جدیدی را شماره‌گذاری کنند قبل از آن باید تمام بدهی‌هایشان را پرداخت کنند.

منبع:
رفتن عادل یعنی خواندن فاتحه برنامه نود
نود مثل برنامه «هفت» نیست که بشود هر لحظه مجری آن را عوض کرد و آب از آب تکان نخورد. رفتن عادل یعنی خواندن فاتحه برنامه نود.
كدخبر: 104303
1397/07/25

مصطفی داننده- وقتی صدای سوت بازی‌های باشگاهی و ملی در ایران به صدا در می‌آید، دوشنبه‌های فوتبالی‌ها نودی می‌شود. کمتر کسی یادش می‌آید، فوتبال باشد و نود نباشد. این هفته اما اتفاقی عجیب افتاد؛ نود به بهانه پخش دیدار ( اسپانیا و انگلستان) به روی آنتن نرفت.

فردوسی‌پور هفته قبل گفته بود که دوشنبه آینده برنامه خواهیم داشت اما مدیران جدید شبکه سه تصمیم گرفتند مردم به جای نود فوتبال ببیند. فوتبالی که می‌شد از شبکه ورزش هم پخش شود.

رسانه‌ها و تحلیل‌گران ورزشی از اختلاف شدید، فردوسی‌پور با مدیران تازه شبکه سخن به میان می‌آورند. فروغی مدیر شبکه سه حتی به تیم نود هم اجازه نداد در مسابقات جام رسانه‌ها شرکت کند و طی تماسی با مسئول برگزاری این مسابقات اعلام کرد:« عادل حق ندارد تیم بدهد و این تیم باید با نام شبکه سه باشد.»

 

حالا که جنگ عادل فردوسی پور و مدیران شبکه سه علنی شده است باید دید چه کسی در این میان ضرر می‌کند؟ صداوسیما یا عادل فردوسی پور.

اگر نگوییم  عادل فردوسی پور محبوب ترین چهره تلویزیون است قطعا یکی از محبوب‌ترین‌هاست. کسی که با برنامه نود اجازه نداد در اوج اختلاف‌های سیاسی و فرهنگی، ارتباط مردم با تلویزیون قطع شود. در حال حاضر هم بخشی از مردم تنها و تنها از تلویزیون ایران برنامه نود را می‌بینند و در باقی مواقع به سراغ شبکه‌های ماهواره‌ای می‌روند.

بر کسی پوشیده نیست که نود بدون عادل فردوسی‌پور معنایی ندارد. ستون اصلی این برنامه مجری باهوش آن است ونه چیز دیگری. نود بدون عادل،مانند بنزی است که نه چرخ دارد، نه رنگ و نه صندلی. این بنز توجه کسی را جلب نمی‌کند.

عادل در بین مردم محبوب و معروف است و با رفتنش از برنامه نود لطمه‌ای به این محبوبیت وارد نمی‌شود چه بسا محبوب تر هم می‌شود. او می‌‎تواند در شبکه‌ای دیگر یا شبکه‌های اینترنتی برنامه‌هایی جذاب مثل نود را به خوراک مردم بدهد.

تلویزیون اما با رفتن عادل، خیل مخاطبان نود را از دست خواهد داد. نود مثل برنامه «هفت» نیست که بشود هر لحظه مجری آن را عوض کرد و آب از آب تکان نخورد. رفتن عادل یعنی خواندن فاتحه برنامه نود.

بعد از عادل چه کسی می‌خواهد نود را اجرا کند؟ مزدک میرزایی، پیمان یوسفی، جواد خیابانی؟ حتی میثاقی متفاوت و جذاب هم نمی‌تواند جور عادل را در نود بکشد.

مدیران تلویزیون باید باور کنند، با رفتن عادل، آنها هستند که ضرر می‌کنند. با دست خودشان مخاطبان درخت نود را می‌ریزند. آن هم درست زمانی که تلویزیون به واسطه برنامه‌های جذاب کشورهای ماهواره‌ای فارسی‌زبان و ترک زبان، با کاهش شدید مخاطب روبرو است.

نود جور تمام کم کاری‌های تلویزیون را می‌کشد و مشخص نیست چرا برخی مدیران تلویزیون تصمیم دارند خود را از نعمت نود فردوسی پور محروم کنند.

آیا مدیران تلویزیون احساس می کنند عادل بلند قدتر از آن است که در مقابل آنان کرنش کند و تاوان استقلال و گاهی شیطنت های خود را می پردازد و اصل در تلویزیون سر خم کردن و اطاعت است؟

منبع/عصر ایران

منبع:
مدیر شرکت ایرتویا و یک کارمند گمرک دستگیر شد
در مورد پرونده‌های وارداتی خودرو، یک پرونده از بندرعباس به دادگاه ارجاع و تکمیل تحقیقات آن به تهران اعلام شده است که ظرف چند روز گذشته در این زمینه مدیر شرکت گروه ایرتویا و یکی از کارکنان گمرک دستگیر شده و تحقیقات پرونده در حال انجام است.
كدخبر: 104302
1397/07/25

پیغام: دادستان تهران گفت: دستگیری مدیر شرکت ایرتویا و یکی از کارمندان گمرگ در رابطه با پرونده خودرو‌های وارداتی دادستان تهران در حاشیه نشست با معاونین دادسرای تهران و دادستان‌های شهرستان‌های تابعه از دستگیری مدیر شرکت ایرتویا و یکی از کارمندان گمرگ در رابطه با پرونده خودرو‌های وارداتی خبر داد.

به گزارش«پیغام» به نقل از عصر ایران به نقل از میزان، عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران در حاشیه نشست با معاونین دادسرای تهران و دادستان‌های شهرستان‌های تابعه اظهار کرد: به لحاظ تشکیل شعب ویژه و تراکم اقدامات صورت گرفته این جلسه نسبت به جلسه قبل کمی با فاصله زمانی رخ داد و به دلیل هماهنگی برخی سیاست‌ها، ابلاغ موارد مهم و بعضی توصیه‌ها جلسه امروز برگزار شد تا بر هماهنگی بین دادستان‌های شهرستان‌ها، پیشگیری از وقوع جرم، کمک برای رفع برخی مشکلات کشور و همکاری با پلیس تاکید شود.

جعفری دولت‌آبادی در پاسخ به سوالی در رابطه با برخورد با اخلالگران ارزی و بازداشتی‌های اخیر در این زمینه تصریح کرد: این موضوع یکی از سیاست‌های جدی است که دستگاه قضایی با هماهنگی بانک مرکزی و وزارت کشور و سایر دستگاه‌های مرتبط در پیش گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه خرید و فروش ارز در خارج از صرافی‌ها جرم تلقی می‌شود، افزود: با هماهنگی‌هایی که روز گذشته صورت گرفت ۴۰ نفر دیگر علاوه بر دستگیری ۱۳ نفر در چهارشنبه هفته گذشته، دستگیر شدند که از این ۴۰ نفر، ۸ کیلو طلا، ۱ میلیون لیر ترکیه، ۱۷۰ هزا دلار و ۲۱ دستگاه کارتخوان (POS) کشف شد که نشان می‌دهد این افراد خرید و فروش را به معابر انتقال داده‌اند.

دادستان تهران از پلیس خواست که با قاطعیت این جمع‌آوری‌ها را ادامه داد وتوجه بانک مرکزی و سایر دستگاه‌ها را نیز به کمک در این زمینه معطوف کرد.

وی سیاست دادستانی در برخورد با اخلالگران ارزی در معابر از طریق فروش ارز بصورت غیرقانونی را جدی اعلام کرد.

جعفری دولت‌آبادی در پاسخ به سوالی در رابطه با آخرین اخبار از شرکت‌هایی که به پیش‌فروش خودرو اقدام می‌کنند، گفت: در مورد پرونده‌های وارداتی خودرو، یک پرونده از بندرعباس به دادگاه ارجاع و تکمیل تحقیقات آن به تهران اعلام شده است که ظرف چند روز گذشته در این زمینه مدیر شرکت گروه ایرتویا و یکی از کارکنان گمرک دستگیر شده و تحقیقات پرونده در حال انجام است.

دادستان تهران اضافه کرد: در مورد پرونده واردات خودرو که مربوط به شش هزار و اندی خودرو است نیز دو نفر دستگیر شده‌اند که تحقیقات وارد باب‌های جدیدی شده و پیشرفت خوبی داشته است و امیدواریم این پرونده زودتر به نتیجه برسد.

وی در مورد رسانه‌هایی که با انتشار برخی اخبار به اختلاف افکنی میان مردم ایران و عراق اقدام کرده بودند، افزود: بعد از اینکه این اخبار منتشر شد، دادستانی تعدادی از سایت‌ها و روزنامه‌ها را احضار کرده و تذکر داد و روز گذشته مدیران مسئول دو روزنامه شرق و شهروند که اخبار اولیه را اعلام کرده بودند، احضار و تفهیم اتهام شدند و کیفرخواست آن‌ها صادر شده است.

دادستان تهران از همه رسانه‌ها خواست که در انتشار اخبار مربوط به سیاست‌ها و مصالح کشور، به مصوبات و ابلاغ‌های وزارت ارشاد و ... توجه داشته باشند و تاکید کرد: دادستانی حتی در این زمینه به تعلل متهم شد، ولی در واقع اینگونه نبود و لذا رسانه‌ها باید خطوط قرمز مطبوعات کشور را رعایت کنند و برگزاری نشست‌های تعاملی با رسانه، مانعی نیست که اگر جرمی مرتکب شدند، تعقیب نشوند.

جعفری دولت‌آبادی از وزارت ارشاد خواست در این بخش بیشتر کمک کرده؛ چرا که این همکاری می‌تواند هزینه‌های مبارزه را کاهش دهد.

وی در پایان عملکرد دستگاه قضا در مبارزه با فساد تا حدی که در توان و امکانات بوده را قابل توجه عنوان و تاکید کرد: ظرف سه ماه ۶۳ کیفرخواست صادر و ۳۰ نفر محکوم به زندان معرفی شده‌اند، علاوه بر این ۱۶۰ نفر تحت تعقیب قضایی قرار گرفته و افراد زیادی در حال حاضر در بازداشت هستند که نشان می‌دهد تلاش ما جدی است و این مبارزه باید با همکاری سایر دستگاه‌ها انجام شود، بنابراین علاوه بر اینکه باید به دستگاه قضایی کمک شود نباید قوه قضاییه در این مبارزه تنها بماند یا تخریب شود.

منبع:
فرمانده سپاه: مرزبانان میرجاوه بیهوش و ربوده شدند
آنها که مطمئن بودند که تا زمانی که رزمنده و مدافع هوشیار و زنده باشند نخواهند توانست به هدف خود برسند، با بیهوش کردن این افراد توانستند آنها را بربایند.
كدخبر: 104301
1397/07/25

پیغام: دشمنان با بیهوش کردن موفق شدند تعدادی از بسیجیان بومی و نیرو‌های هنگ مرزی پایگاه مراقبتی در نقطه صفر مرزی (میرجاوه) را بربایند.

به گزارش«پیغام» به نقل از صدا و سیما، فرمانده کل سپاه پاسداران در سفر به سمنان درباره ربوده شدن تعدادی از بسیجیان بومی و مرزبانان در نقطه صفر مرزی در جنوب شرق کشور گفت: دشمنان هربار تلاش می کردند با درگیری این برجک و پاسگاه را اشغال کنند ولی با توجه به ناکامی در این زمینه ، این بار با وارد کردن یک نیروی نفوذی توانستند عمل خود را انجام هند.

سرلشکر محمدعلی جعفری افزود: آنها که مطمئن بودند که تا زمانی که رزمنده و مدافع هوشیار و زنده باشند نخواهند توانست به هدف خود برسند، با بیهوش کردن این افراد توانستند آنها را بربایند.

وی گفت : این عمل ، هنری نیست و ان شاءالله با پاسخ سخت و دندان شکن ما روبرو خواهند شد.

فرمانده کل سپاه همچنین ایجاد ناامنی در ایران را هدف مهم دشمنان کشور و در راس آنها آمریکا ، اسرائیل و آل سعود توصیف کرد و گفت : ما از این برنامه ریزی ها و سرمایه گذاری آنها اطلاع داریم ولی با آمادگی ها و تسلطی که وجود دارد ، اکثر این برنامه ریزی ها خنثی می شود.

شامگاه دوشنبه 23 مهرماه تعدادی از بسیجیان بومی و نیروهای هنگ مرزی که در پایگاه مراقبتی در نقطه صفر مرزی ( میرجاوه) استقرار داشتند، با خیانت وتبانی عامل یا عوامل نفوذی گروهک های ضد انقلاب ربوده شدند.

منبع:
ورود ایرانی، افغانی و سوری ممنوع!+عکس
پس از گرفتن عکس از این پلاکارد جنجالی و نژاد پرستانه و انتشار آن در فضای مجازی، پلیس دنیزلی فرد صاحب مغازه را دستگیر و او را مورد بازجویی قرار داده است.
كدخبر: 104300
1397/07/25

پیغام: یک مغازه‌دار در شهر "دنیزلی" ترکیه با زدن یک پلاکارد پشت شیشه مغازه‌اش اعلام کرد از ارایه خدمات به مشتریان ایرانی، افغانی و سوری معذور است و اگر چنین مشتریانی وارد مغازه‌اش شوند، کتک می خورند و مسئولیت این کار بر عهده خود آنهاست!

به گزارش«پیغام» به نقل از عصرایران به نقل از سی‌ان‌ان ترک، یک اغذیه فروشی در شهر دنیزلی با زدن یک  پلاکارد نژادپرستانه جنجال ساز شد.

پس از گرفتن عکس از این پلاکارد جنجالی و نژاد پرستانه و انتشار آن در فضای مجازی، پلیس دنیزلی فرد صاحب مغازه را دستگیر و او را مورد بازجویی قرار داده است.

 

در نهایت این فرد پس از ارایه تعهد به عدم تکرار چنین کاری و نیز برداشتن این پلاکارد تحریک آمیز از پشت شیشه مغازه‌اش، آزاد شده است.

در سال‌های گذشته ترکیه مواجه با ورود موجی از مهاجران افغان و سوری بوده است اما نکته اینجاست که گردشگران ایرانی بخش بزرگ و عمده‌ای از گردشگران ورودی به ترکیه را تشکیل می‌دهند و اتفاقا در مقایسه میان گردشگران خارجی، ایرانیان در رده گردشگرانی هستند که با خریدهای کلان خود بیشترین پول را به اقتصاد ترکیه تزریق می‌کنند. 

 

منبع:
بازگشت به بالا