یادداشت
یادداشت

« تضعیف نهاد وکالت با مسیرانقلاب همسو نیست..!»

رسول سعادت نیا وکیل دادگستری در یاداشتی تحت عنوان « تضعیف نهاد وکالت با مسیرانقلاب همسو نیست..!» نوشت به عنوان عضو كوچكي از جامعه ي ايثارگري كه هم روزهاي سخت جنگ را تجربه كرده و هم داغدار پدر در سرزمين لاله گون دشت عباسم و اينك نيز در كسوت
1399/07/09

عذرخواهی شریعتمداری، فراستی و کیم جون اون! دیگر منتظر پرواز شتریم

عذرخواهی کردن کار خوبی و سختی است و باید از این افراد به خاطر اینکه حاضر شدند دست به روی سینه بگذارند و عذرخواهی کنند، تقدیر کنیم به ویژه از فراستی که با قبول اشتباه خود گفت:« میدانِ شعر کلاسیک ایران، میدان منِ فراستی نیست».
1399/07/08
نگاهی اسطوره شناختی به شعر عبدوی جط آتشی

راهزن مقدس

به قول براهنی، در «اسماعیل» آتشی شاعری است که راز عشق و مرگ را دریافته‌است؛ بنابراین شعر ظهور در حکم چاووشی است که مردگان را به مهمانی دعوت می‌کند. یا چنان‌که براهنی خطاب به اسماعیل شاهرودی می‌گوید: به مدد عشق از گور بیرونت خواهم کشید!
1399/06/21

"خداحافظ اصلاحات"!

اصلاح طلبان نمی توانند بگویند اگر روحانی موفق بود، مال ماست و اگر ناکام شده، ربطی به اصلاح طلبان ندارد. نمره قبولی یا مردودی روحانی، حتماً و قاعدتاً در کارنامه اصلاح طلبان نوشته می شود.
1399/06/15

قاضی هم رفتنی شد

قاضی زاده از شجاع ترین روزنامه نگارانی بود که لحظه ای از آرمانهای سیاسی و اصلاح طلبی خود عقب ننشست و علیرغم سختی ها، هزینه، تهدیدات و توهین هایی که شنید، ثابت قدم تر ادامه داد و آن همه ناملایمات را که دید و چشید را نه به کس گفت و نه منتی بر
1399/06/03
آگاهی گام نخست مطالبه گری است و جامعه ی مطالبه گر پویا و زنده است

اَمرداد، ماه بالندگی و حقوق شهروندی

« اَمرداد، ماه بالندگی و حقوق شهروندی» به رویدادهای های ماه پنجم سال خورشیدی می پرداخته و می نویسد:28اَمرداد،در نگاه کم حوصلانه و کم تامل، بُرد با خودکامگان و شعبان بی مخ ها بود و مصدق و فاطمی ها به تبعید و جوخه اعدام سپرده شدند ولی گردون ه
1399/05/28

لطفا فریب شومن بازی ها نخورید

لطفا فریب شومن بازی بنز خریدن فلان عضو در تهران و ویلا خریدن دیگری در رامسر و بازنشستگی بعد از ۴ سال و درآمد ده ها میلیونی نخورید! شما فقط پلکان ثروت اندوزی بالادستی ها می شوید!
1399/05/25

دریغا و هزاران دریغا،حاج صدرالله

دریغا وهزاران دریغاها، دریغا ازحاج صدرالله مهندس و مدیری توانمند درعرصه ی مدیریت، جانبازی  که هنوز ازچه بوده است وچه هست خودش رونمایی نکرد،انسان بود، انسانی  که انسانیت را تدریس می کرد!
1399/05/17

قمرِ آواز!

به بهانه ی ۱۴ اَمرداد سالروز وداعِ قمرالملوک وزیری
1399/05/14
ارشیو

اخبــار استـان

عناوین بیشتر

اخبـار ایران و جهان

عناوین بیشتر